Snapchat Filtreleri Neden Gözükmüyor

Snapchat Filtreleri Neden Gözükmüyor

Snapchat filtreleri neden açılmıyor sorusuna cevap arıyorsanız, filtrelerimi açamıyorum diyorsanız sizlere yardımcı olacak bir yazı ile karşınızdayız. Snapchat filtrelerini nasıl açacağınızı sizlere anlatmaya çalışacağız.

 

 

Öncelikle Snapchat filtrelerine doğru bir şekilde erişmeye çalışmalısınız. Eğer snapchat filtrelerine doğru bir şekilde ulaşmaya çalışırken bir hata ile karşılaşıyorsanız sorun telefonunuzda ya da uygulamada oluşan yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Ama önce Snapchat filtrelerine doğru yolları deneyerek açmayı denemelisiniz.

Snapchat Filtreleri Nasıl Açılır?

Snapchat filtrelerinin açılabilmesi için telefonunuzun ön kamerası olması gerekmektedir. Öncelikle ön kamerası olan bir telefonunuzda yüzünüzün algılanmasını sağlamasınız. Yüzünüzü algıladığından emin olduğunuzda ekrana basılı tutmanız gerekmektedir. Kısa bir süre ekrana parmağınızla basma işlemi yaptıktan hemen sonra filtreler aktif olacaktır. Ancak filtreler aktif olmuyorsa ise ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir.

Snapchat Filtre Ayarlarını Açmak

Snapchat uygulamasını açınız ve aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayınız.

  • Snapchat’ten Ayarlar kısmına giriş yapınız.
  • Ayarlar kısımında bulunan Ek Hizmetler menüsüne tıklayınız.
  • Ek Hizmetler kısmına giriş yaptığınızda aşağıda Yönet botunu ile karşılaşacaksınız. 
  • Yönet butonuna tıklayarak Enable Filters seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda telefonunuzda yazılımsal bir problem yok ise Snapchat filtreleri açılacaktır.

Snapchat Bazı Filtreler Kaybolmuş!

Snapchat filtreleri kaybolmuş, bulunmuyor ya da erişemiyorsanız bunun sebebi güncelleme ile alakalıdır. Snapchat sık aralıklarla filtreler üzerinde güncelleme yaptığı için böyle bir butlan ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Eski filtreleri kaldırıp yerine yenileri koymaktadır. Bu sebeple eskiden kullandığınız filtreler yoksa bunun tek sebebi Snapchat güncellemesinden kaynaklıdır.

Android ve iOS İşletim Sistemlerinde Farklı Filtreler

Android telefonlar ile iOS telefonlar arasında Snapchat filtrelerinde bazı farklılıklar olabilmektedir. Daha önce Apple bir telefon ile ulaştığınız filtreye Samsung bir telefondan ulaşamıyorsanız bunun sebebi işletim sistemlerinin yazılım dilleri ile alakalıdır.

iOS her zaman Android işletim sistemlerine göre çok daha önce güncelleme yapılan bir işletim sistemidir. Bu nedenle iOS üzerinden ulaşabildiğiniz bir filtreye Android üzerinden ulaşamıyorsanız Snapchat uygulamasına güncelleme yapmanız gerekmektedir.

Ancak güncelleme sonucunda da erişim problemi ile karşılaşıyorsanız, bir süre Android için yapılacak olan Snapchat filtre güncellemesini beklemeniz gerekmektedir.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Neden köpek efektleri yok