Twitter’dan Nasıl Video İndirilir? Resimli ve Detaylı Anlatım

Twitter’dan Nasıl Video İndirilir? Resimli ve Detaylı Anlatım

Twitter’dan nasıl video indirilir sorunuza kesin olarak cevap bulabileceğiniz resimli ve detaylı bir anlatımdır. Oldukça kolay ve programsız olarak bu işlemi herkes başarabilecek. Her yerde paylaşılan ve tamamen başarısızlıklarla sonuçlanan Twitter üzerinden nasıl video indirilir sorunuza kesin çözüm odaklı yaklaşacağız. Amaç ve politika olarak her zaman kesin ve net bilgiyi sizlerle buluşturmayı hedeflediğimiz için bu yazımızda da sizlere Twitter video indirme nasıl yapılır en kolay ve çabuk olan yolunu anlatacağız.

 

Ancak belirtmek isteriz ki Twitter dan video indireceğiniz zaman dikkat etmemiz, kulak kabartmamız gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle sizlere bu durumları bahsedelim sonrasında videonuzu nasıl indireceğinizi anlatacağız. Her zaman okumak ve bilgi edinmek doğru kararı vermek adına çok gereklidir. Okumaya devam edin…

Twitter Videoları Telif Hakkı İçerir mi?

Öncelikle bu konu üzerinde durmamızda fayda var. Youtube üzerinden video indirmek her zaman riskli olmuştur. Yayıncıların telif hakları nedeniyle Youtube videolarının indirilmesi dağıtılması yasal bir durum değildir. Her bir videonun yasal telif hakkı o videoyu yayınlayan yayıncıya aittir. Bu sebeple her türlü hak mahrumiyeti girişiminde bulunabilir.

Twitter üzerinden video indirmek sizleri herhangi hak mahrumiyeti durumuna sokmaz. Öyle ki Twitter mecrası ticari bir alan olmaktan çok sosyal bir platformdur. Bu sebeple hiç bir video kişiler ya da yayıncılar üzerinde hak mahrumiyeti kapsamında incelenmez. Yani yasal açıdan sizlere sorun teşkil edecek bir durum söz konusu değildir. Twitterde videolar ve görseller gizliliği paylaşmak, sosyalleşmek amaç edinerek düzenlenmiştir. Bu sebeple Twitter videoları telif hakkı içermez.

Twitterdan video indirmek neden serbest?

Yukarıda da anlattıklarımızla özdeşleştirecek olursanız Twitter üzerinden paylaşılan medyalar herhangi bir telif içermez ve yasal gizliliği söz konusu değildir. Durum şu şekilde daha net anlaşılır olabilir; Twitter sosyal mecrası haber alma kabiliyetimizi geliştirmek için düzenlenmiştir. Şu yazımızda Facebook’a kayıt olma sosyal mecraların iletişim için önemli olduğunu vurgulamıştık. Önceki yazımızın içinde geçen şu kısmı; “İletişimi ilerletmek ve geliştirmek için uğraşan insan oğlu her geçen gün yeni bir iletişim aracı geliştirmektedir.” şeklinde alıntılayacak olursak, Twitter iletişimi geliştirmek ve anlık haber alma platformu olmak adına videolarda ve resimlerde, paylaşılan bağlantılar ve haberlerde herhangi bir telif hakkı düzenlememiştir. Bu sebeple gönül rahatlığı ile Twitter’dan video indirebilirsiniz.

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?

Yazımızın asıl amacına gelelim o halde. Verdiğimiz bilgi notlarını okuduysanız artık gönül rahatlığıyla video indirme evresine geçebiliriz. İşlemleri adım adım ve görsel kullanarak anlatacağız. Bu yüzden herkes kolaylıkla bu işlemi yapabilecektir.

  • Öncelikle twiiterde indirmek istediğimiz video üzerine gelerek video bağlantısını kopyalayalım. Masaüstü ortamında video linkine ulaşmak oldukça kolaydır. Mobil kullanıcılar için video görsel gönderisinin sağ üst tarafında bulunan üç noktaya tıklamanız ve bağlantıyı kopyalamanız gerekecektir.
  • Görsel adresini kopyaladıktan sonra http://twdown.net/ adresine giriş yapmalısınız. Herhangi bir üyelik almanıza gerek yok tamamen ücresiz olarak sizlere video indirme imkanı tanıyan bir sitedir.(sizlere göstereceği reklamlar üzerinden para kazanırlar.)
  • Aşağıdaki resimdeki gibi bir site ile karşılaşacaksınız.

  • “Enter Video Link” yazan kısma indirmek istediğiniz video bağlantısını giriniz. Aşağıdaki resimlerde bağlantıyı nasıl seçtiğimiz göreceksiniz.

  • Adres satırında yazan link bizim videomuza ait bağlantıdır. O bağlantıyı kopyalamanız gerekmektedir. Sonrasında twdown sayfasına tekrar dönmelisiniz.

  • Yukarıdaki resimdeki gibi twitter video linkimizi indirme kısmına yapıştırıyoruz. Download butonuna basarak devam ediyoruz.

  • İndirme seçenekleri ile karşılacaksınız. Size uygun olan türü seçerek devam ediniz. Her türlü mecrada kabul göre dosya türü .mp4 tür. Bunu seçebilirsiniz. Ardından yeşil renkteki download yazısına tıklayarak videoyu cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Fazla uğraş gerektirmeden herhangi bir program kurmanıza gerek kalmadan programsız Twitter video indirme işlemini tamamlamış bulunuyorsunuz. Twitter video nasıl indirilir sorunuza cevap vermeye çalıştık, umarım faydalı bulmuşsunuzdur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan