Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter her geçen gün artan kullanıcısı ile birlikte büyük bir paylaşım platformu haline geldi. Sokaktaki bakkal Hasan amca, siyasi liderler, ünlüler gibi birçok kişi artık Twitterda. Bununla birlikte isimlerden tanıdıklarımızı bulmak zorlaştı. İstatistiklere göre her isimden Twitter’da yaklaşık olarak 8 bin adet bulunuyor. Bu yüzden Twitter bize, daha rahat bulunmamız için “telefon numaranı ekle” özelliğini sunuyor. Bu özellik sayesinde yakın arkadaşlarımızı daha kolay buluyoruz. Makalemizde Twitter telefon rehberindeki kişiler nasıl bulunur, Twitter hesabınıza telefon numarası nasıl eklenir? Konularını ele alacağız.

Twitter Hesabınıza Telefon numarası eklemek

Birçok kişi Twitter’a telefon numarasını eklemekten çekiniyor. Fakat Twitter’a numaranızı eklemek hem güvenlik açısından hem de arkadaşlarınızı bulmanız açısından çok yararlı bir uygulama. Eğer bir gün hesabınızın şifresi kötü niyetli kişilerin eline geçerse bu durumdan telefon numaranızı kullanarak kurtulabilirsiniz. Yine aynı şekilde hesap güvenliğiniz için giriş yaptığınız sırada telefonunuza kod gelmesini sağlayabilir ve bu şekilde hacklenmeye karşı önlem alabilirisiniz. Şimdi adım adım telefon numaranızı nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

Twitter Telefon Numarası Ekleme Adımları

İlk önce Twitter hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonra ana sayfanızda sağ üst tarafta bulunan profil resminize tıklayın.

Karşınıza gelen seçeneklerden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Burada “Mobil” bölümüne giriyoruz. Açılan sayfada ülke seçimi yaptıktan sonra başında “0” olmadan telefon numaranızı yazıyorsunuz. Twitter 1-2 dakika içinde 6 haneli bir onay kodu gönderiyor. Bu kodu girdikten sonra telefon numaranız aktifleştirilmiş oluyor. Artık Twitter telefon rehberindeki kişiler bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler

Twitter telefon rehberindeki kişiler çok basit bir işlemle bulunabiliyor.

Ayarlar” kısmından “Arkadaşlarını Bul” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Kişileri Yükle” kısmına tıklıyoruz

Güvenli bir şekilde giriş yapman ve Twitter’a kişileri görme yetkisi vermen için bir pencere açılacaktır. Bu işlemi onayladıktan sonra Twitter telefon rehberindeki kişiler bulma özelliğini aktifleştirmiş olacaksınız. Rehberinizdeki kişilerin yüklendiğini görmek için “Arkadaş Bul” sekmesinde açılan sayfada “Dilediğin zaman adres defterinden yüklediğin kişileri yönetebilirsin” yazısına tıklayabilirsiniz.

Twitter telefon rehberindeki kişiler nasıl bulunur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan