Twitter Fake Hesap Nasıl Açılır?

Twitter Fake Hesap Nasıl Açılır?

Sosyal medya denilince akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesi Twitter’dır. Twitter fake hesap açarak kullanıcılar, bir takım işlemleri kendi adlarını kullanmadan da yapabiliyorlar. Bundan dolayı da insanlar fake hesapların nasıl açılacağını merak etmektedir.

Twitter Fake Hesap Nedir?

Twitter ya da farklı bir sosyal medya uygulamasını kullanan kişiler tarafından sıklıkla duyulan fake hesap, gerçek olmayan hesap anlamına gelir. Kullanıcılar bu sahte hesaplarla bir takım işlemleri çok daha rahat bir şekilde yapabilirler.

Fake hesapların ne işe yaradığı konusu ise oldukça geniştir. İnsanlar bu hesaplarla birilerini işletebilir, şakalar yapabilir ya da sevdiklerini deneyebilir. Dolayısıyla da söz konusu hesaplarla neler yapılacağı konusu oldukça geniştir ve bu durum tamamen kullanıcılara bağlıdır.

Twitter Fake Hesap İçin Geçici Mail Alma

Twitter kullanıcıları fake hesap açmak istediklerinde, normal hesap açıyor gibi hareket etmelidir. Yani bir mail adresi ile Twitter’a kayıt olmalı ve bu şekilde hesap sahibi olmalıdır. Dolayısıyla da öncelikle yeni bir mail hesabı alınması gerekir ki bu işlem oldukça uzun sürer ve insanlar için çok can sıkıcı bir hal alabilir. Fakat kullanıcılar bu işlemi isterlerse çok kısa bir süre içerisinde yapabilirler.

Twitter fake hesap için alınacak geçici mail için kullanıcıların aşağıda yer alan adımları izlemesi yeterlidir. Bu adımlar şunlardır:

  • Geçici mail adresi almak için kullanıcıların arama motoruna “temp mail” yazarak arama yapmaları gerekiyor.
  • Çıkan sonuçlardan herhangi bir tanesine giriş yapılmalıdır. Fakat giriş yapılan sitenin üst sıralarda ve Türkçe olması, işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılmasına neden olacaktır.
  • Bu tür bir siteye giriş yaptıktan sonra geçici mail adresi alınmış olmaktadır.
  • Sitenin üst kısmında mail adresi yer almaktadır.

Geçici mail alındığında yan tarafta kopyala, yenile ve sil gibi butonlar olduğu görülecektir. Kopyala butonu mail adresinin kopyalanmasını sağlarken, sil butonu ise mail adresini silmektedir. Bazı geçici maillerde değiştir şeklinde de bir buton vardır ve bu kullanıldığında ise mail adresi değiştirilerek yeni bir adres verilmektedir.

Twitter Fake Hesap Nasıl Açılır?

Fake hesap açılması için alınan geçici mail kullanılabilir. Bu sayede işlemler çok daha kısa sürede tamamlanacaktır. Fakat burada unutulmaması gereken en önemli husus alınacak olan hesabın fake olmasıdır. Yani bu hesap sahtedir ve bir süre sonra buna ihtiyaç kalmayacaktır.

Fakat kullanıcılar ikinci bir hesap açarak sürekli onu kullanmak isterlerse farklı bir mail adresi almaları çok daha doğru olacaktır. Twitter fake hesap için ise buna gerek yoktur.

Hesap açmak için Twitter’ın adresine giriş yapılmalı ve buradan hesap açılmalıdır. Böylece işlem sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Twitter Fake Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Twitter’da fake hesap açarken kullanıcıların dikkat etmesi gereken farklı hususlar vardır. Bunların başında özen gelmektedir. Yani bu hesaplar her ne kadar fake olsa dahi, kullanıcıların özenli bir şekilde bunları açması gerekiyor.

Açılacak olan fake hesap, hangi amaç için kullanılacaksa ona uygun bir kullanıcı adı alınmalıdır. Bu konu, hesabın işe yaraması için çok önemlidir. Bunun dışında Twitter fake hesap açıldıktan sonra direkt olarak kullanılmamalıdır. Öncelikle biraz takipçi kasılmalı, birkaç tweet atılmalıdır. Tabi bunlar için en az 1 hafta ya da daha fazla uğraşılması gerekiyor. Aksi takdirde hesap bir işe yaramayacak ve fake olduğu kısa sürede anlaşılacaktır.

Bilindiği gibi Twitter hesaplarının ne zaman açıldığı, profil kısmında yazıyor ve hemen açılan bir hesabın kullanılması bundan dolayı çok risklidir. Zaman içinde gönderi ve takipçi sayısı arttırılır ise çok daha etkili bir hesap olur.

Twitter Fake Hesabın Önemi

Dünyanın en büyük sosyal mecralarından bir tanesi olan Twitter’da bilindiği gibi her kesimden insan vardır. Profesöründen öğretmenine siyasetçisinden işsizine kadar farklı kesimlerden kişiler var. Dolayısıyla da şaka yapmak istenen kişilerin Twitter kullanıcısı olma ihtimali de son derece yüksektir. Bundan dolayı da kullanıcılar bu amaç için fake hesap kullanabilirler.

Kullanıcıların buradan dikkat etmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi, açılan bu hesaplarla herhangi birini rahatsız etmemesidir. Bu hesaplar üzerinden yapılan hakaretler de suçtur ve şikayet edilmesi halinde emniyet birimleri bu hesapların kime ait olduğunu tespit edebilmektedir.

Son olarak sizde fake hesaplara son derece dikkat etmelisiniz. Bu hesaplardan gelen mesajları okumadan silin. Okusanız bile gönderdikleri linklere kesinlikle tıklamayın. Bazı kişiler bu tarz hesapları dolandırıcılık ve bilgi çalma amaçlarıyla da kullanmaktadır.

Twitter fake hesap nasıl açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter favori satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

merhaba bana takipçi sayısı az olan bir hesab lazım