Twitter’da Tweet’i Profile Sabitleme Nasıl Yapılır?

Twitter’da Tweet’i Profile Sabitleme Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızda paylaşmış olduğunuz bir Tweet’i profilinize nasıl sabitleneceğini merak ediyorsanız sizler için anlattık.

 

 

Sizin için çok önemli olan bir Tweet var ve bu sizin çok önemli. Twitter akışınızda kaybolmasını istemiyorsunuz ve profilinizi ziyaret eden kişilerce görülmesini istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken şey paylaştığınız Tweet’i profilinize sabitlemek olacaktır.

Profile Sabitlemek Nasıl Yapılır?

Twitter diğer sosyal mecralarda olduğu gibi sizin için önemli bir paylaşımı başa tutturmanıza izin verecek bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme profile sabitle güncellemesi olarak geçmektedir. Peki Tweet’i profile sabitlemek nasıl yapılır ona bakalım.

Öncelikle paylaştığınız Tweet’in sağ üst köşesinde bulunan aşağıya doğru bakan ok sekmesine tıklayınız. Açılan sekme içinde profil sayfasına sabitle yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıkladığınızda artık Tweet profilinize sabit bir şekilde duracaktır. Tweet akışı içinde kaybolmayacak, profilinizi ziyaret eden herkese en başta gösterilecektir.

Eski Tweet ya da Başkasının Tweet’i Profile Sabitlenir mi?

Güncelleme gelmeden önce paylaşmış olduğunuz bir Tweet profil sayfanıza sabitlenebilir. Yapmanız gereken yukarıda anlatılanlarla birebir aynıdır. Eskiden göndermiş olduğunuz bir yazı yeni göndermiş olduğunuz yazıdan farksız olarak değerlendirilir ve profil sayfanıza sabitlenebilir. Yine aynı şekilde bir başkasının göndermiş olduğu Tweet profil sayfanıza, yukarıda anlatılanlar uygulandığında sabitlenebilmektedir.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

başkasının tweetinde sabitle çıkmıyor