Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur?

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur?

Twitter’da nasıl fenomen olabileceğinizi anlatan detaylı ve hayati bilgiler vermeye çalışacağız bu yazımızda sizlere.

 

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık herkes akıllı telefon kullanıcısı olmuş durumdadır. Gelişen teknolojinin getirilerinden bir tanesi de sosyal medya platformlarıdır. Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter da bir hayli fazla kullanıcı kitlesiyle göze çarpmaktadır.

Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği platformlarda aktif bir kullanıcı olmak her zaman her konuda işinizi kolaylaştırabilecek bir durumdur. Bir sosyal medya mecrasında Fenomen olmak o mecradaki insanları yönetme ve yönlendirme anlamına gelmektedir.

Hal böyle olunca bir çok insan yönetme ve yönlendirme hayali ile fenomen olmak ister. Twitter çok fazla insan tarafından kullanılan bir platform olduğu için burada Fenomen olmak hem parasal hemde mental açıdan pozitif kazanımlar getirecektir.

Twitter’da Fenomen Olmak için Yapılması Gerekenler

Sizlere Twitter’da fenomen olmanızı sağlayacak bilgileri maddeler halinde listeleyeceğiz. Listede yazanları adım adım uygulayarak sizlerde Fenomen bir kullanıcı haline gelebilirsiniz.

  • Profil fotoğrafınızın olması Twitter’da çok önemlidir. Öyle ki profil fotoğrafı seçmezseniz avatarınız kuş yumurtası şeklinde gözükecektir. Yumurta şeklinde gözüken hesaplar Twitter kullanıcıları tarafından önemsenmemektedir. Bu bağlamda önemsenmek istiyorsanız Twitter profil fotoğrafı seçmeniz çok önemlidir.
  • Twitter’da hashtag kullanımı çok önemlidir. Hashtag kelimesi günümüz sosyal medyasına Twitter sayesinde girmiştir. Her mecrada olduğu gibi hashtag Twitter’da da çok önemlidir.
  • Trend topic mesajlarına tweetler göndermek her zaman çok daha fazla geri dönüş almanıza yardımcı olacaktır. Trend topic demek aktif mesaj atılan hashtag anlamına gelmektedir. Gündemin en çok tweet alan hashtagi demekte yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda herkesin mesaj gönderdiği bir topiğe sizinde mesaj göndermeniz gerekmektedir.
  • Düzenli paylaşım yapmak her sosyal medya platformunda olduğu gibi Twitter içinde çok önemlidir. Aktif hesaplar her zaman çok daha fazla kişi tarafından takip edilir.
  • Etkinlikler ve hediye çekilişleri yapmak insanları hesaplarınızı takip etmeye teşvik edecektir. Öyle ki paylaşacağınız bir çekiliş tweeti insanlar arasında paylaşılacak, arkadaşlar arasında bir birilerine önerme şeklinde yayılacaktır. Bu sayede hesabınız çok daha fazla kişi tarafından takip edilecektir.
  • Her şeyden önemlisi hesabınız Twitter takipçi satın almak gerekmektedir. Hesabınıza alacağınız Twitter takipçileri sayesinde gönderdiğiniz postlar bir anda satın aldığınız kişilerin ana sayfasına düşecek ve onlarla etkileşime girecektir. Öte yandan satın aldığınız takipçiler sizin büyük bir hesap olduğunuz algısı yaratcak ve farklı insanlarında sizi takip etmesine gebe olacaktır.

Twitter’da nasıl fenomen olabileceğiniz konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Anlatılanları harfiyen uygular ve hesabınızı adım adım geliştirirseniz sizde Twitter’da fenomen olabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan