Twitter Reklam Vermek – Marka ve Ürün Tanıtımı Yapmak

Twitter Reklam Vermek – Marka ve Ürün Tanıtımı Yapmak

Twitter dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisi olduğu için Twitter reklamı vererek markanızın ve ürününüzün tanıtımını yapabilirsiniz. Oldukça fazla bir kitleyi hedefliyor ve anlık olarak insanların dikkatini çekmek istiyorsanız hedef reklam alanlarınızdan bir tanesi de Twitter olmalıdır. Potansiyel ve sizden haberi olmayan müşterilerinize ulaşmak Twitter aracılığı ile oldukça kolay. Sponsorlu reklamlar ya da tanınmış ve takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar ile anlaşabilir reklamınızı milyonlarca kişiye yapabilirsiniz. Öncelikle Twitterda hangi kanallar üzerinden nasıl reklam yapacağınızı ne sonuçlara ulaşacağınızı anlatmaya çalışalım.

 

Takipçi Sayısı Yüksek Kişiler Üzerinden Marka Tanıtımı

Takipçi sayısı milyonun üzerinde olan pek çok Türk Twitter kullanıcı hesapları bulunmaktadır. Bu hesapları kullanarak reklam yapmanız oldukça kolay. Yapmanız gereken hedeflediğiniz profesyonel hesabı seçmek ve profil sayfasında bulunan mail adresi ile iletişim kurmak. Sponsorlu reklamlara oranla çok daha fazla kesme çok daha uygun fiyatlar ile ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Özellikle fiyat konusunda tamamen inisiyatif üzerine hareket edecekleri için indirim yapma ve daha ucuza reklam yaptırabilme şansına sahip olacaksınız. Ancak dez avantaj olarak da şunları belirtmek isteriz;

 • Hedef kitleyi seçemezsiniz.
 • Herhangi bir filtreleme yapma imkanınız olmayacaktır.
 • Takipçi sayısı yüksek hesabı takip eden kullanıcılar tarafından (7’den 70’e herkes) tarafından reklamınız görünecektir.
 • Verimli analiz sonuçları ve geri bildirimleri takip edemezsiniz.

Sponsorlu Reklamlar ile Marka Tanıtımı

Twitter sponsorlu reklam vermek karmaşık ve detaylı bir bilgi gerektirmektedir.  Bu nedenle ne yapmanız gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Yapacağınız küçük hatalar hedef kitlenizi şaşırıp farklı kitlelere reklam vermenize bile sebep olmaktadır. Nasıl reklam vereceğinizi bilmiyorsanız profesyonel bir firma ile anlaşma yapmanızda fayda vardır. Öyle ki profesyonel bir firma ile yapacağınız reklam anlaşması ile hedef kitlenize ulaşmanız için sizin belirleyeceğiniz ölçütlerde reklam çıkışı yapacaktır. Hedefinizi tam 12 den vurmanızı sağlayacak ve paranızı boşa harcamamış olacaksınız.

Profesyonel Twitter Reklam Ajansından Hizmet Almanın Avantajları Nelerdir?

 • Hedef kitlenize en doğru şekilde ulaşırsınız.
 • Zamandan tasarruf edersiniz.
 • Minimum ücret ile maksimum kar elde edersiniz.
 • Net sonuçlar yakalarsınız.
 • Potansiyel müşterilerinize ulaşırsınız.
 • Analizler ile hedef noktanızı belirlersiniz.
 • Geri bildirimler alır pazar analizi yapabilirsiniz.

Twitter reklam verme işleminizi yukarıdan anlatılanların doğrultusunda yapmanızı tavsiye ederiz. En doğru seçeneği sizlere sunmak istedik. Ancak size uygun olanı ancak siz seçebilirsiniz. Markanızın ve ürününüzün tanıtımını yapmak için size hangi kanal uygun geliyorsa onu seçmek en mantıklısı olacaktır.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

twitter'da video reklamı vermek istiyorum, ücret nedir