Twitter Neden Çok Kullanılıyor?

Twitter Neden Çok Kullanılıyor?

Twitter neden çok kullanılıyor? Sorusu ile karşılaşmaktayız. Bu sorunun cevabını bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Son dönemlerde özellikle Türkiye’de Televizyon Medyası çok fazla sansür yayın yapamamasından kaynaklı olarak insanlar gerçek ve sansürsüz haber kaynağı(twitter gibi) arar oldu. Bu sansürsüz ve gerçek haberi bulabilecekleri bir sosyal medya uygulaması olan twitter işte tam bu noktada insanların ve sosyal medyada haber kovalayan kullanıcıların yardımına koşuyor.

 

Twitter ilk zamanlarda insanların sabahtan akşama kadar yapmış oldukları davranışları paylaştıkları bir mecra idi son zamanlarda ise özellikle Türkiye’de iletişim ve haberleşme kaynağı olarak kullanılmaya başlandı. Kullanılan hashtagler ile anlık olarak haberleşme ve haber olma özgürlüğü tanıyan twitter insanların haber almak için kullandıkları daimi bir uygulama oldu. Twitter da paylaşılan ve gönderilen içeriklerin tamamı özgürce ve sansür yayınlanmaktadır. Spekülatif bir çok haberle karşılaşacağınız gibi gerçek ve doğru haberlerle de karşılaşmanız çok mümkün.

Twitter Son Dakika Haberleri Nasıl Okunur?

Twitter sansürsüz ve gerçek haberlerin anlık takip edilebilen bir sosyal medya uygulaması olmakla birlikte son dakika haberlerininde anlık olarak paylaşıldığı da bir uygulamadır. Son dakika haberleri bir bölge ya da kesimde oluşan herhangi bir olayın anlık olarak toplu bir şekilde olayın etrafında bulunan kişilerin aynı ve benzer mesajlar göndermesiyle oluşan hashtagler ile takip edilebilmesi çok mümkün.

Twitter Son Dakika Haberleri

Ancak bunu yapmak ve organize olmak çok zor bir durum olmasıyla birlikte bu durumu kolaylaştıran bir etken vardır. Bu etkende her sosyal medya mecrasında olduğu gibi twitter da da fenomenlerin olması ve çok takip edilen takipçi sayısı çok olan, twitter takipçi satın al işlemi yapan insanların sayesinde bir olay ya da durum bu twitter takipçi satın al işlemi yapan kişiler tarafından paylaşıldığında büyük bir kitle anında etkileşime geçerek konu ile alakalı tweetler göndermeye başlıyorlar. Bu sayede hashtagler oluşmuş oluyor.

Son Dakika Haberlerinin Yeni Platformu Twitter Oldu!

Twitter, vatandaş habercilerin katkısıyla anlık ve dakikalık #sondakika hashtag’i altında bizlere haber uçuran bir platform haline geldi. Türkiye de Facebook bir devrim gibi gelmiş, bütün alışkanlıkları değiştirmişti. Anlık fotoğraf paylaşımları, uzun yıllar bir birlerinden haber alamayan arkadaşları birleştirmesi, interaktif mesajlaşma derken alışıla gelmişin dışında insanları internete yani sanal dünyaya bağlamıştı. Facebook’un hemen ardından twitter çıktı ve bu alışkanlığı pekiştirircesine sosyal medyayı anlık paylaşımlarla daha da bağımlılık yapan bir mecra haline getirdi. Bir çok psiko analizci tarafından Facebook, Twitter, Instagram bağımlılık yapan insanları alıkoyan bir mecra olarak nitelendirilse de anlık son dakika haberleri, dünyanın en uzak noktasında ki bir bilgi anında karşımıza çıkartabilmesi sebebiyle yararlı bir hal almaya başladı. Bu akımın öncülerinden biri olan Twitter da Türkiye’de Gezi Olayları döneminde yasaklanmasına rağmen twitter çok kullanılan ve son dakika paylaşımlarının yapıldığı platform haline dönüşüverdi. O gün bu gündür koltuğundan kimsenin sarsamadığı Twitter son dakika haberlerinin vazgeçilmez platformu oldu.

Yorum Yap
0 Yorum yapan