Twitter Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Hesap Silme – Çözüm

Twitter Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Hesap Silme – Çözüm

Twitter hesabınızı silmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere Twitter hesaplarını nasıl silebileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle her zaman ki gibi sizlere kısaca durum değerlendirmesi ve bilgilendirici bir yazı ile buluşturacağız. Bu bilgi amaçlı yayınladığımız yazılar sizlerin İnternet Dünyasında daha bilgi ve kültürlü hale gelmeniz için. Daha güvenli ve sağlıklı bir İnternet kullanmak istiyorsanız bilgilendirme yazılarımızı okumanızı öneririz. Ancak bilgilendirme yazılarının yerine hızlı bir şekilde “Twitter Hesabı Nasıl Silinir?” sorusuna ulaşmak istiyorsanız sayfayı aşağıya kaydırmanız sizi cevabınıza ulaştıracaktır.

 

Twitter Hesabınızı Neden Silmek İstiyorsunuz?

Twitter hesabınızı silmeniz için sizlere aşağıda sıralı bir şekilde sebepler oluşturacağız. Neden silmek istiyorsunuz ve bunu gerçekten yapmak zorunda mısınız? Cevap bulmaya çalışalım.

  • Twitter Hesabım Çalındı?

Twitter hesabınız çalınmış olabilir ve bu nedenle hesabınızı tamamen silmek istiyor olabilirsiniz. Öncelikle Twitter mecrasından tamamen kurtulmak mı yoksa başkasının eline geçen hesabınızı yok etmek mi istiyorsunuz bunu cevabını kendinize sormanızda fayda vardır. Cevabınız Twitter dünyasından tamamen vazgeçmek ise makalemizi okumaya devam etmelisiniz. Yazının devamında sizlere Twitter Hesabı Silme konusunda yardımcı olacağız. Twitter dünyasından kurtulmak istemiyor sadece hesabınızın kötü amaçlara alet edilmesini engellemek istiyorsanız, çalınan Twitter hesabınızı https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/forgotten-or-lost-password-reset adresinden talimatları okuyarak kurtarma şansınız vardır.

  • Bir Süre Twitter Kullanmak İstemiyorum

Eğer bir süre Twitter kullanmak istemiyor ve bu sebeple hesabınızı silmek istiyorsanız, hesabınızı silmek çok yanlış bir karar olacaktır. Çünkü Twitter bir süreliğine Twitterdan uzaklaşmak isteyenler için Twitter hesap dondurma özelliği devreye sokmuştur. Bununla alakalı olarak “hesap devre dışı bırakma” başlığı altından çözüm bulabilirsiniz. Öncelikle aşağıda da belirteceğimiz üzere hesap askıya almak, devre dışı bırakmak göndermiş olduğunuz tweetleri, video içerikleri ve fotoğrafları hesabınızın içinde saklayacaktır. Kimsenin göremeyeceği şekilde muhafaza edecektir. İstediğiniz zaman kaldığınız yerden hesabınızı aktif ederek Twitter kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Twitterda Rahatsız Ediliyorum

Twitter Neden Çok Kullanılıyor? adlı makalemizi inceleyecek olursanız Twitter’ın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olduğunu anlarsınız. Bu sebeple çok fazla insan ile karşılamanız söz konusundur. Twitterda herkes sizinle anlık olarak iletişime geçebilmektedir. Bu aslında güzel bir iletişim kanalı olsa da bazı durumlarda dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlardan en çok karşılaşılan durum ise kullanıcıların rahatsız edici davranışları ile karşılaşmaktır. Sizleri sözlü olarak taciz eden, küfürler eden ve tehdit eden insanlarla çok fazla karşılaşma ihtimaliniz olacaktır. Bu durular için Twitter sizlere bir kolaylık getirmiştir. Kullanıcı engelleme özelliği; bu özellik ile sizi rahatsız eden kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Yukarıda yazanların aksine tamamen sıkıldığınız ve geri dönüş yapmak istemediğiniz için Twitter hesabınızı kapatmak istiyorsanız Twitter hesabını silmek nasıl yapılıyor anlatalım.

Twitter Hesap Silme

  • Twitter hesabınızı giriş yapınız.
  • Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize giriş yapınız.
  • Sağ üst tarafta profil resminize tıkladığınızda “ayarlar ve gizlilik” kısmına giriniz.
  • “Hesap” sekmesine giriş yapınız.
  • Açılan sayfada en alt kısımda “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada hesabı dondur, hesabı devre dışı bırak ve hesabı sil seçeneklerini göreceksiniz. Hesabınızı silmek istediğiniz size uygun olan seçeneği seçin ve devam edin.
  • İşleme devam ettiğinizde sizlere kararınızı tekrar sorgulamanızı isteyecekleri bir yazı ile karşılaşacaksınız. Twitter Hesap Silme işleminin geri döndürülemez bir işlem olduğunu sizlere söyleyecekler. Onaylayın ve devam edin.

İşlemleri tamamladığınızda artık Twitter hesabınız tamamen silinmiş olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan