Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter hesabınız varsayılan olarak herkese açık olarak ayarlanmıştır, ancak yalnızca onaylanmış kullanıcıların tweet’lerinizi alabilmesi ve görüntüleyebilmesi için gizli hale getirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

 

Twitter hesabınızı ve tweet’lerinizi özel kılarak korumaya karar vermeden önce, neyin gerekli olduğunu anladığınızdan emin olun. Bir kere tweet’lerinizi kişiselleştirdiğinizde:

  • Diğer kullanıcıların sizi takip etmek için bir istek yapması ve tüm istekleri onaylamanız gerekir.
  • Tweet’leriniz yalnızca onaylı takipçiler tarafından görülebilir.
  • Diğer kullanıcılar sizi retweetleyemez.
  • Tweet’leriniz Google aramalarında görünmeyecek ve yalnızca onaylı takipçileriniz tarafından yapılan Twitter aramalarında görünecektir.
  • Gönderdiğiniz herhangi bir @ yanıt, onaylanan takipçilerinize gönderilmedikçe görünmez. Örneğin, bir ünlüyü tweetlerseniz, sizi takip etmelerini onaylamadığınız için onu göremezler.
  • Hesabınız herkese açık iken tweetlediğiniz her şey artık özel olacak ve yalnızca onaylı takipçileriniz tarafından görüntülenebilir veya aranabilir.
  • Sadece tweetlerinize kalıcı linkleri onaylanmış takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

Twitter Hesabınızı Özel Gizli Yapın

  1. “Ayarlar ve Yardım” simgesine tıklayın. Bu, sayfanın sağ üst tarafında bulunur. “Ayarlar” seçeneğine ilerleyin ve tıklayın.
  2. “Gizlilik ve güvenlik” etiketli sekmeye tıklayın. Gizlilik bölümüne gidin ve ardından hesabınızı özel yapmak için “Tweetlerimi Koru” kutusunu işaretleyin.
  3. Ayarlar sayfasının en altına gidin ve “Değişiklikleri kaydet” i tıklayın. İleride, yayınladığınız tüm tweet’ler korunur ve yalnızca mevcut Twitter takipçileriniz tarafından görülür.

Hesabın Gizliliğini ve Tweet’lerinin korumasını kaldırma

Tweet’lerinin korumasını kaldır. İşlemi tersine çevirmek ve tweetlerinizi tekrar genel yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken “Tweetlerimi Koru” kutusunun işaretini kaldırmak.

Hesabınız gizliyken yayınladığınız korunan tweetlerin artık herkese açık olacağını ve herkes tarafından görülebilecek ve aranabilecek durumda olacağını unutmayın.
Hesabınızı herkese açık hale getirmeden önce otomatik olarak kabul edilmeyeceğinden, bekleyen takipçilerin isteklerini de gözden geçirmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız, bu kullanıcıların sizi tekrar takip etmesi gerekecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan