Twitter Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

Twitter Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

Twitter gece modunu aktif etmek yeni bir özellik olarak karşımıza gelmektedir. Son zamanlarda Sosyal Medya uygulamalarının yükselişi ile birlikte her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza geliyorlar. Yakın zamanda yapmış olduğu güncelleme ise gece modu özelliği.

 

Twitter gece modu özelliğini aktif etmek için gerekenler oldukça basit. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek gece Twitter uygulamanızı gece moduna getirebilirsiniz. Ama gece moduna nasıl getirileceğini anlatmadan önce sizlere bu özelliğin avantajlarını ve dezavantajlarından bahsedelim.

Twitter Gece Modu Özelliği

Gece modu özelliği Twitter uygulamanızın renginin değişmesine yarayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde gece Twitter kullanımı esnasında gözün fazla yorulmamasını sağlayacak koyu mavi bir renk tonlamasına geçmesi karşımıza geliyor.

Gece Modu Özelliğinin Avantajları Nelerdir?

  • Gözünüzün yorulmasını engeller.
  • Başkalarını rahatsız edecek şekilde ışıldayan Twitter’ın  gündüz moduna oranla daha az ışık yayar.
  • Dikkat çekici noktalarda farkındalık yaratır.

Gece Modu Özelliğinin Dezavantajları

  • Gece körlüğüne sebebiyet verebilir. Anlık gece körlüğü yaşayabilirsiniz.
  • Başkalarının sizin etkinliklerinizi görmesine sebep olabilir. Birileri tarafından izlenme durumunuzu arttırır.
  • Odaklanma sürenizi uzatır.
  • Çabuk sıkılmanıza sebebiyet verir.

Twitter Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

Gece modu özelliğini aktif etmek için Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan hemen sonra profilinize tıklayarak ayarlar kısımına giriniz. Ayarlar kısmında biraz orta tarafta kalacak şekilde konumlandırılmış gece modu özelliğini göreceksiniz. Yanındaki seçim işaretine tıklayarak uygulamanızı gece moduna getirebilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan