Sosyal Medya Store

Sosyal Medya Store

Bu yazımızda sosyal medya ve sosyal medya store üzerine detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Nedir? Ne değildir? Konu ile alakalı yeterince bilgi sahip olacağınızdan şüpheniz olmasın. Öncelikle Sosyal Medya Nedir? bununla başlayalım.

 

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya günümüzde bir çok kişinin sosyalleşmek ve haberleşmek için kullandığı dijital platformların tamamına verilen bir addır. Bu platformlara Whatsapp, Instagram, Facebook, Twitter vb. bir çok mecrayı ekleyebiliriz. Sosyal medya dediğimiz zaman sosyal paylaşım, sosyal görsel içerik, sosyal haberleşme, sosyal iletişim vb. kavramlar aklımıza gelmektedir. Günümüzde sosyal medya kişi ya da kişilerin kendine ait olan haber, ulusal haber, global haber, resim, görsel, karikatür vs. içeriklerinin paylaşılmasıyla oluşan toplu iletişim kanalı halini almıştır.

Sosyal medya dünyasına erişim, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle neredeyse 10 kat daha hızlı bir hal almıştır. Artık yatağa uzandığınızda, seyahat halindeyken, iş yemeğinde ya da toplantıda bile hızlı bir erişim imkanı ile karşı karşıyayız. İnsanlar hal ve durumlarını o an yapmakta oldukları işleri ya da eylemleri anlık olarak sosyal medyada paylaşabilir hale geldiler. Öyle ki Sosyal medya nedir dediğimizde kısa ve öz bir şekilde tanımlayacak olursak, Paylaşım Ağı demek en doğru tanım olacaktır.

Sosyal Medya Store Nedir?

Sosyal medya çok sık ve hızlı erişim imkanı ile kullanıcılar arası her türlü etkileşimi kolaylaştırdığından bahsetmiştik. Öyle ki sosyal medya hayatımızın tüm sosyal alanlarını tek tık kadar yakına taşımaya başladı. Sosyal Medyanın her geçen yıl sosyal dünyamıza ve hayatımıza olan etkisi katlanarak artmaktadır. Tüm iletişim, haber alma, bilgilenme ve alış veriş gibi ihtiyaçlarımıza hızlı bir cevap verme noktasına gelmiştir.

Bu sebepledir ki insanlar alış veriş ihtiyaçlarını da artık sosyal medya aracılığı ile gidermektedir. Sosyal Store yani “sanal paylaşım platformlarında yapılan alış veriş” olarak adlandıra bileceğimiz bu kavram sürekli gelişmektedir.

Alış veriş mağazalarında arayıp ta bulamadığınız bir çok şeye sosyal medya store ile ulaşmanız mümkün. Bu sebepledir ki artık üreticiler, markalar, hizmet sağlayıcılar ve mağazalar sosyal medya üzerinden satışlarını her geçen gün arttırmaya başlamıştır. Sosyal Medya store nedir diye sorduğumuzda kısaca özetleyecek olursak sosyal medya platformlarından yapılan alış veriş ve e marketing diyebiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan