Whatsapp’ta Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Whatsapp’ta Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Whatsapp arkadaşlarımızla en çok iletişim kurduğumuz uygulama diyebiliriz. İster bireysel sohbetlerimizi istersek de grup oluşturduğumuz arkadaşlarımızla sohbetlerimizi buradan sürdürebiliyoruz. Telefonlarımızdan asla silemeyeceğimiz bir uygulama haline gelen whatsapp arkadaşlarımız ile iletişimimizi kusursuz hale geliyor. Ulaşması bu kadar kolay olan ve tek tıkla mesajlarımızı iletebildiğimiz bu uygulamada yanlışlıklar ile karşılaşabiliyoruz.Bu yanlışlıklar genelde dikkatsizliğimizden kaynaklanan fakat neyse ki geri dönüşü olan hatalar. Peki hangi hatadan bahsediyoruz? Whatsapp’ta yanlış kişiye mesaj atma.

Whatsapp’tan bir arkadaşımıza veya gruba atacağımız mesajı farklı bir arkadaşımıza yanlışlıkla atabiliriz. Bu hata genelde sohbet kutumuzda sohbetlerimiz biriktiğinde yanlış sohbete giriş yaparak gerçekleşir. Ya da yanlış kişiye mesaj atma dışında doğru kişiye mesajımızı yollasak bile sonradan bu gönderdiğimiz mesajdan vazgeçip silme isteğiyle onun görmemesini sağlamak ile gerçekleşir.

Whatsapp Mesajlarını Nasıl Sileriz? Kaç Dakika İçerisinde Silebiliriz?

Öncelikle silmek istediğimiz whatsapp mesajını nasıl sileceğimize bir bakalım. Arkadaşımız ile konuştuğumuz sohbet kutusuna giriyoruz. Silmek istediğimiz mesajın üzerine geliyoruz ve basılı tutuyoruz. Bu sayede mesaj işaretlenmiş oluyor. Sağ üst köşedeki çöp kutusu işaretine basıyoruz. Karşımıza mesajı sil komutu çıkıyor ve mesajı benden sil, iptal ve herkesten gir seçenekleri görünüyor. Mesajı herkesten sil komutuna bastığımızda hem karşı taraftan hem kendi sohbetimizden mesajı silmiş oluyoruz.

Whatsapp daha önceleri bizlere whatsapp mesajını silme işlemi için 5 dakika süre sunuyorken yeni güncelleme ile bu süreyi 1 saat 8 dakika 16 saniye olarak arttırma yoluna giderek bizlere büyük bir avantaj sağlamıştır. Bu sayede artık hatamızı daha geniş bir süre zarfında geri alabiliyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan