Whatsapp Tatil Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Tatil Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün neredeyse her anında whatsapp uygulamasından gelen bildirimleri okumakla meşgulüz. Çünkü oldukça sık kullandığımız bu uygulama bize dilediğimiz gibi sohbet imkanını sağlayan, en sevilen uygulamaların başında geliyor.

 

Bazı zamanlar bu yoğunluktan kaçmak istediğimiz zamanlar da oluyor. Ama whatsapp kullanıcılarının maruz kaldığı mavi tik, okundu, görüldü gibi özellikler nedeniyle mesajlardan kaçmak her zaman kolay olmuyor. Bu yoğunluktan kurtulmayı ancak internetimizi kapatarak gerçekleştirebiliyoruz ve bu da pek mümkün değil. Whatsapp bizler için bu zorluğu dikkate almış ve whatsapp tatil modunu bizlere sunmak için hazırlanıyor.

Whatsapp Tatil Modu Nasıl Kullanılır?

Whatsapp bizim için bu mesaj telaşını biraz daha azaltma yoluna gitmek istemiş ve whatsapp tatil modu özelliğini deneme sürecine başlamış. Tatil modu şu anlama geliyor;  “Arşivlenmiş sohbetleri yok saymak”. Şu an arşivlediğimiz sohbetlerden herhangi bir mesaj geldiğinde normal olduğu gibi en üst sırada bize bildirimi geliyor. Ancak yeni geliştirilmeye çalışılan özellik sayesinde arşivlenmiş sohbetler önümüze gelmeyecek ve bizler mesajlarımızı kontrol altına almayı başarabileceğiz. Belki de rahatsız olduğumuz sohbetleri kolayca geri çevirebileceğiz.Şu an bu özelliğin aktif edilme yolu konusunda bir harita paylaşılmamış.

Whatsapp Tatil Modu Özelliği Ne Zaman Gelir?

Bazı kullanıcılarda denendiği söyleniyor ancak toplu kullanım sürecine geçilmesine daha var. Yakın zamanda bu özelliğin aktif olmasını merakla bekliyoruz. Elimizde kısıtlı bilgi olması nedeniyle bu söylentiler oldukça ilgi çekici gelmekte. Belki de sadece bildiklerimizle sınırlı kalmaz. Tatil modu başlığı altında birden fazla yeni özellik bizlerle buluşturulabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan