Whatsapp’a Bilgisayar ile Giriş Yapmak – Web Üzerinden Bağlanmak

Whatsapp’a Bilgisayar ile Giriş Yapmak – Web Üzerinden Bağlanmak

Bu seferki yazımızda çoğu kişilerin bilmediği ama öğrendiklerinde neden daha önce öğrenmedim diye sitem edecekleri Whatsapp Web özelliğini göstereceğiz.  Bazen whatsupweb şeklinde de telaffuz ettiğimiz Whatsapp Web! Peki nedir bu Whatsapp Web özelliği? Adından da anlaşılacağı üzere Web ortamında Whatsapp deneyimi…

 

Whatsapp Web

Nedir, Ne İşe Yarar?

Whatsapp Web Whatsapp’ın geliştirdiği tamamıyla hizmet ve işlerimizi kolaylaştırma odaklı olup bizlerin işini çok fazla kolaylaştıran bir özelliktir. Bu özellik sayesinde telefonlarınız da bulunan Whatsapp uygulamasını tek tıkla bilgisayarınızın Web kısmında açıyor ve gerek mesajlaşma, gerekse dosya paylaşımını kolaylıkla yapıyorsunuz. Artık bilgisayarda hazırladığınızı, telefona kablo bağlama, Bluetooth ile bağlantı kurup atma derdi kalmadan direk web üzerinden paylaşım sağlayabiliyorsunuz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır.

Whatsapp Web telefonlarınızdaki Whatsapp uygulaması olmadan açılmayacak (siz izin vermeden) bir kullanıma sahiptir, yani tamamen güvenlidir. Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girin ve menü kısmına tıklayın. Çıkan kısımda Whatsapp Web butonuna tıklayınız. Söz konusu butona tıklayınca önünüze bir kamera açılmakta, bu kamera QR kodu okumaktadır. Bu işlemi yaptıktan sonra, İnternet tarayıcınızdan Whatsapp Web yazıp taratın. Önünüze çıkan bağlantıya tıklayıp açtığınızda ekranda QR kodu belirecektir. O konu telefonunuzda mevcutta duran kameraya tarama yaptığınız zaman Whatsapp’ınız web tarayıcınızda açılacak ve artık dilediğinizi kolayca yapabileceksiniz. Whatsapp bu işi o kadar güzel yapıyor ki durum izlemeye kadar her şeyi barındırıyor web uygulaması.

Kullanımı telefona istinaden çok ama çok kolay olan Whatsapp Web(whatsupweb) artık Whatsapp kullanıcılarının göz bebeği haline gelmiştir. Zaten zamanlarını bilgisayarda geçiren insanlar arka planda Whatsapp Web’i açık bırakarak daha rahat ve daha kolay iletişim sağlamaktadırlar. Hele ki işleri tamamıyla bilgisayarda olan ve dosya aktarması gereken insanlar için Whatsapp bulunmaz bir nimettir. Elinizin altında hem gerekli olan dosyayı hazırlayıp hem de başka yollara başvurmadan kısa sürede aynı cihaz üzerinden dosyayı yollamak istediğiniz kişiye yolluyorsunuz. Bu gerçekten harika.

İşiniz bitti ve bilgisayarı kapatmak istiyorsunuz merak etmeyin gizliliğiniz korunacaktır. Bilgisayar üzerinden açtığınız Whatsapp Web’in sol üst köşesinde bulunan menüye tıklayarak çıkış yapabilir ve gizliliğinizi güzel bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Whatsapp Web’i bir daha ki kullanmak isteyeceğiniz zaman aynı yolları denemeniz yeterli olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan