Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır? – Çözüldü

Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır? – Çözüldü

Whatsapp İnternet olmadan kullanılabilir mi? İnternet çekmeyen bir yerde Whatsapp’a girmek mümkün mü? İnternetsiz Whatsapp Kullanılması nasıl yapılır? gibi bir çok mesaj almaktayız sizlerden. Bu yazımızda sizlere İnternetinizin olmadığı ya da telefonunuzun internete çok sağlıklı bağlanamadığı durumlarda nasıl Whatsapp’a giriş yaparsınız bunu anlatmaya çalışacağız.

İnternetiniz Biterse ya da Çekmezse Merak Etmeyin!

Günümüzde, internet telefonlarımızın olmazsa olmazı olmuş durumdadır. Artık telefonumuzda internet olmasa sanki o telefon hiçbir işe yaramıyormuş gibi hissediyoruz. Durum böyle olunca sürekli internet paketlerimizi kontrol ediyor, bitmesine yakın sürekli yeniliyoruz. Bunlar hep masraf olmakla beraber israfta olmaktadır.

Gelişen teknolojiler ve beyinler artık her şeyin alternatifini bizlere sunmaktadır. Mesela günümüzde kullandığımız Whatsapp’ın internetle çalıştığını biliyoruz. En zor zamanlarımızda ulaşmak istediğimiz kişiye saniyede ulaşacağımız bu uygulama hayat kurtarıcı özelliktedir. Peki ya Whatsapp bize tam lazım olduğu zamanda internetimiz bitmiş ve yükleme yapamamışsak? Peki o zaman ne olacağını hiç düşündünüz mü? Tam bir felaket olacak bu olayın çözümü mümkün

İnternetsiz Whatsapp Kullanımını

Mobil veriniz açıkken, internetinizin olmasına gerek yok

  • Telefonunuzdan ayarlara girin.
  • Ayarlardan “Diğer Ağları” açın.
  • Mobil ağlar ve erişim noktası Adları kısmına gelin.
  • Burada operatörünüzün sağladığı sunucular mevcut. Bizim yapacağımız sadece Whatsappta geçerli bir sunucu yapmak ve internetsiz Whatsapp’ı kullanmaktır.
  • Erişim Noktası Adlarına ekle diyor ve yeni bir sunucu ekliyoruz. Aşağıdaki bilgileri aynen giriniz

Whatsapp Erişim Noktası Ekleme


İsim: Whatshapp
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı Noktası: 8080

Yukarıda verilen tüm işlemleri girdiğiniz zaman mobil veriyi açık bıraktığınızda Whatsapp uygulamasını internetiniz gitmeden veya internetiniz olmadan kullanabilirsiniz. Bu yöntemin hiçbir zararı olmamakla birlikte tamamen hayat kurtarıcıdır.

Ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan bu yöntem mobil veri sunucularının veya operatörlerin hiç ama hiç hoşuna gitmeyecektir. Şunu da söylemek gerekir ki bu yöntem sadece Whatshapp için geçerli olup Youtube veya herhangi başka uygulamaya girmenizi engelleyecektir. Sadece acil durumlarda kullanacağınız bu sistemi işiniz bitince tekrar mobil ağlar ayarlarından operatör sunucunuzu tekrar seçerek rahat bir şekilde internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bazen sunucuları bulmada zorlanan sistemimiz başlarda işinizi görmezse merak etmeyin. Tekrar deneyin. Sistem %100 çalışmaktadır. Sadece birkaç kez yeniden denemeniz gerekecektir. Artık dilediğinizce Whatsapp’ı acil kullanım durumlarında kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan