Whatsapp Grup Bağlantı Adresi Oluşturmak

Whatsapp Grup Bağlantı Adresi Oluşturmak

Whatsapp grup bağlantısı nasıl oluşturulur sorusuna cevap vereceğiz. Daha önceki yazılarımızda Whatsapp’ın dünya üzerinde ne derece aktif kullanıldığını ve önemini anlatmıştık. Bu yazımızda Whatsapp üzerinden açtığınız bir gruba numarasını kaydetmeden de üye ekleyebileceğiniz bir özelliği anlatmak istiyoruz.

 

Şöyle ki Whatsapp gün geçtikçe daha da önem kazanmakla birlikte çeşitli amaçlarla kurulan gruplar sayesinde bir araya gelinen bir mecra halini almıştır. Okullarda öğretmenler, sınıflarda öğrenciler, iş yerinde işçiler, aynı amaç için bir araya gelmiş nice kişiler Whatsapp üzerinde amaçlarına uygun isim verilerek grup açıyor ve işlerini buradan yürütüyorlar. Bu işi günümüz de daha çok birbirlerini tanımasalar da bir arada ortak çalışmalar yapmak isteyen insanlar almış durumda.

Peki biz kişileri tanımasak bile numaraları olmasa bile nasıl aynı grup içerisinde yer alırız diye bir soru sormamak elde değil.  Gelişen teknolojide gelen yeni özelliklerde artık buda mümkündür. Amacımıza ulaşmamız için dediklerimi tek tek yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Zaten çok kolay olan bu özelliği daha da kolaya indirgeyerek anlatmamız faydanıza olacaktır.

Whatsapp Grubu Nasıl Kurulur?

İlk başta grubunuzu neden kurmanız gerektiği üzerinde çalışın. Bu grup neden açılacak ve ne işe yarayacak. Aynı zamanda bu grubun hedef kitlesi kim. Gibi soruları kendi kafanızda cevapladıktan sonra bir grup kurunuz. İsmini ve profilini giriniz. Grup ekranı karşınıza çıktığında., grubun resminin bulunduğu üst menüye tıklayarak çeşitli düzenlemeler yapabilir ve grup bağlantısını oluşturabilirsiniz.

Whatsapp Grup Bağlantısı Oluşturma

Bahsettiğimiz kısıma geldikten sonra ekranı aşağıya kaydırmanız gerekecektir. Ekranı aşağıya kaydırdıktan sonra katılımcı ekle adında ki kısımda bağlantı yolu ile davet et kısmına tıklayın. Önünüze çıkan ekranda istediğiniz seçeneği kullanarak linki paylaşıp katılımcı ekleme olayınız gerçekleşecektir. Artık sizde bir grup yöneticisisiniz. Dilediğiniz zaman üye ekleyebilir dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Grubunuzda kurallar belirleyip katılımcı ekle ekranının üst kısmında açıklama ekle bölümüne grup kurallarını belirlemeniz çok faydalı olacaktır. Çünkü grupta sizin istemediğiniz tarzda ve davranışta insanların olacağı için o tarz insanları grubunuzda istemediğinizi alenen açıklamak işinizi kolaylaştıracak ve grup içerisinde nizami bir konuşma ve ahlak ortamı sağlanmış olacaktır.

Bu bahsettiğimiz tedbirler ve özellikler sizlerin bu platformu daha faydalı kullanmanız üzerinedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan