Tiktok Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Tiktok Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Tiktok uygulaması birçok gönderiyi farklı yollarla paylaşabildiğimiz popüler bir uygulama haline gelmiştir. Video, fotoğraf, müzik, konum ve notlar gibi birçok çeşitli gönderiyi bu uygulamada paylaşabilirsiniz. Farklı video hazırlama seçenekleri ile diğer sosyal medya platformlarından kendini ayrı konumda tutmayı başarmış ve şu an oldukça ilgi çeken bir uygulama haline gelmiştir. Tiktok uygulamasının kullanımı her geçen gün katlanarak devam etmektedir.

Her uygulamada olduğu gibi tiktok uygulamasında da arama geçmişimizi temizlememiz mümkündür. Tiktok arama geçmişini temizlemek arama motoruna girdiğimizde karşımıza çıkan geçmiş aramaların birikmiş halde görünmesini engellemek adına kullanılabilmektedir. Ya da arama geçmişimizi saklamak, görünmesini istememek gibi nedenler ile de arama geçmişimizi temizleyebiliriz.

Tiktok uygulamasında tüm geçmişinizi silmeniz mümkündür. Oldukça basit işlemler ile silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer silme işleminde sorun yaşarsanız uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Ya da uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyebilir, telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Bunlar geçmişi temizleyebilmeniz için yararlı olabilecek işlemlerdir.

Tiktok Uygulamasında Geçmişi Temizleme

Tiktok geçmişinizi temizlediğinizde aramalarınız sonucunda önerilen videolara maruz kalmayacaksınız. Tiktok hesabınız fazlalıklardan kurtulacak ve sürekli karşınıza çıkan aynı tür videoları görmek zorunda kalmayacaksınız. Tüm tiktok arama geçmişinizi temizlemek için yapacağınız işlemler şu şekildedir;

  • Tiktok uygulamasına giriş yapın.
  • Tiktok profilinize girin.
  • Üç nokta sembolüne tıklayın.
  • Ayarlar kısmına basın.
  • Sayfanın aşağısına indiğinizde ön belleği temizle yazısını göreceksiniz. Bu butona tıklayın. İşleminiz sona ermiştir.

Tek tek aranan kelime geçmişinizi silmek için;

  • Aranan kelimenin yanında bulunan çarpı işaretine basmanız yeterli olacaktır.
Yorum Yap
0 Yorum yapan