Mavi Tik Gitmeden, Görüldü Yapmadan Whatsapp Mesaj Okuma

Mavi Tik Gitmeden, Görüldü Yapmadan Whatsapp Mesaj Okuma

Bu yazımızda sizlere Whatsapp üzerinden mesajlaşırken karşı tarafın size göndermiş olduğu mesajları okundu bilgi gitmeden, mavi tik olmadan nasıl okunacağını anlatacağız.

 

Çok fala karşılaştığımız mavi çift tik gitmeden mesaj okuma sorularına bir cevap vermek ve nasıl yapıldığını anlatmak üzere bu içeriği yayınlıyoruz. Artık sizde görüldü bildirimi gitmeden mesaj “info” suna bakıldığında mesajın okunup okunmadığını belirten bildirimleri devre dışı bırakarak nasıl Whatsapp mesajlarını okuyacağınızı anlatacağız. Yazımızı okumaya devam edin. Aradığınız bilgiler yazımızın içinde.

Whatsapp Okundu Bilgisi Gitmeden Nasıl Mesaj Okunur?

Whatsapp mesajlarını bildirim gitmeden okumanın 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en basiti ve kullanışlı olanı ile başlayalım.

Yöntem – İnterneti Kapatarak Whatsapp Mesaj Okuma

Maddeler halinde yazılanları adım adım uygulayarak mesajlarınızı bildirim gitmeden okuyabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ardından hemen geri kapatın.
  • Whatsapp uygulamasını kapattıktan hemen sonra Wifi ve Mobil veriyi kapatın.
  • Tekrar Whatsapp uygulamasını açın.
  • Size gönderilen mesajları okuyun.
  • Gönderilen mesajları okuduktan hemen sonra okuduğunuz mesajı silin.

Bu şekilde yaptığınızda Whatsapp mavi tik yani okundu bildirimi karşı tarafa gitmeyecektir.

Yöntem – Okundu Bilgisini Kapatarak Mesaj Okuma

Okundu bilgisini anlık olarak kapatma şeklinde mesajları okuyabilirsiniz. Bu yöntemde çok sık kullanılan seçenekler arasındadır. Bu şekilde yaptığınızda sizden cevap bekleyen mesajları okumamış gibi davranabilirsiniz. Aşağıda yazan maddeleri adım adım uygulayarak sonuç alabilirsiniz.

  • Öncelikle Whatsapp uygulamasını açın.
  • Whatsapp Ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Ayarlar kısmından hemen sonra sırasıyla Hesap >> Gizlilik >> Okundu Bilgisi seçeneğini üzerinde bulunan tik işaretini kaldırın.
  • Size gönderilen mesajı okuyup silin
  • Tekrardan Okundu Bilgisini şu adımları takip ederek açın. Ayarlar >> Hesap >> Gizlilik >> Okundu Bilgisi karşısındaki kutuyu işaretleyin.

Mavi çift tik gitmeden mesaj okuma ve okundu bilgisi gitmeden Whatsapp mesaj okumak ile alakalı bilgilendirici bir makaledir. Yukarıda anlatılanların dışında bir problemle karşılaşırsanız lütfen bizlerle yorum kısmından iletişime geçiniz.

Yorum Yap
2 Yorum yapan
user-avatar

Mesela Ben watsapp gurupta resimli mesaj göndermistim ama yöneticiye iletildi yaziyordu okundu bilgisinde yoktu sonra diger katilimci mesaj yazdi ona yönetici cevap yazdi ama hala benim gonderdigim mesajda okundu bilgisinde gözükmüyordü çarsamba günü göndermistim persembe gunu baskasina cevap yazdi benim mesajda cumartesi günü okundu bilgisinde gözüktü bu nasil oluyor merak ettim.

user-avatar

Ben şunu merak ediyorum mesaj bilgisinin üzerine tıkladıgımda okundu bilgisi mavi çift tık fakat okuma tarihinde - tarihi ve saati görünmüyor bunun sebebi nedir ? Tabi benim bu söylediğim gönderdiğim msj in çift gri olduğu durum için geçerli beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun okurum şimdiden tşkler