Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? Detaylı Anlatım

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? Detaylı Anlatım

Youtube izlenme sayısı nasıl arttırılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Son zamanlarda bu konuyla alakalı çok fazla mesaj almaktayız. Sorununuzu çözmek için makalemizi okumaya devam edin. Dünyanın en çok kullanılan video izleme sitesi olan Youtube gün geçtikte kullanım oranı sürekli artmaktadır. Kullanım oranı artan bu platform için yayıncı olmak tamamen ücretsiz. Kendinize ait bir kanal açarak videolar yayımlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken Youtube tarafından tek bir şart istenmektedir. Tamamen özgün videolar paylaşabilirsiniz. Paylaşacağınız özgün videolar tamamen size ait olmalı.

 

Youtube kanalınızdan paylaşacağınız videolardan para kazanabilirsiniz. Ancak para kazanabilmek için yukarıda da bahsettiğimiz üzere sadece ve sadece özgün ve orijinal içerikler paylaşmak zorundasınız. Aksi halde reklam yayımlamanıza izin verilmemektedir.

Youtube İzlenme Sayısını Arttırmak

Youtube üzerinde sadece orijinal videolar yayımlamanıza izin verildiği için tamamen size ait özgün videolar insanların dikkatini çekmeyebilir. Bu nedenle videolarınız izlenmez ve reklamlardan para kazanamazsınız. Para kazanmak ve videolarınızın izlenim oranlarını arttırmak için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden ilki ve en önemlisi youtube izlenme satın almaktır.

Videolarınızın izlenme sayılarını arttırmak için yapmanız gerekenler:

  • Kaliteli İçerik Üretimi

Videolarınız iteleme sürüm üzerinden kazanma amacı güdülmeden yayımlanmalıdır. Yani tamamen kalite ve profesyonel iş çıkartmanız gerekmektedir. Kullanıcı yayımlamış olduğunuz videoyu rahatlıkla analiz edebilir ve kalite kalitesiz içerikleri anında ayırt edebilir. Kalite içerikler her zaman çok daha fazla rağbet görür.

  • İzlenme Satın Almak

Youtube izlenme satın almak izlenme sayınızı arttırmanız için 1 numaralı seçeneklerden bir tanesidir diyebiliriz. Çok fazla sayıda izlenme satın alarak videonuza psikolojik bir destek vermiş olursunuz. Yotube kullanıcıları izlenme sayısı fazla olan videolara çok daha fazla rağbet göstermektedir. Bu yüzden psikolojik bir aşama olan video izlenme sayısını Youtube izlenme satın alarak artırabilirsiniz.

  • Dikkat Çekici Video İsmi

Videolarınızı yayınlamadan önce video isimlerinizi ilgi ve dikkat çekici şekilde seçmenizde fayda vardır. Türkiye’de en çok ziyaretçi çeken sitelerde genelde haber siteleridir. Ve her yayımlanan haber milyonlarca kişi tarafından okunur. Bunun sebebi her haber başlığının kendisine has dikkat çekici başlığının olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple videolarınızı yayınlarken ismini dikkat çekici spesifik bir şekilde seçmelisiniz.

Youtube Video Yayımlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda maddeler halinde yazdığımız izlenme oranlarını arttırıcı teknikleri uygularken real içerik üretimini de dikkat etmeniz gerekmektedir. Öyle ki clickbait sonrasında videonuza gelecek olan kullanıcıların videolarınızda kalma süreleri de izlenme sayınızı arttırmanız kadar önemlidir. 20 saniye izlenen bir video hiç bir zaman başka kullanıcılara tavsiye edilmez. O yüzden başta da söylediğimiz üzere kalite, özgün ve real içerik üretmeniz hem izlenme sayınızı arttırmanız hem de izledikçe önerilen videolar içine düşmeniz açısından önemlidir.

Not: Videolarınızın izlenme sayısını arttırırken kullanıcılarında video içinde kalmasına dikkat etmelisiniz. Kısa süre izlenen videolar hem reklam üzerinden para kazanmanızı yavaşlatacak hem de izlenme sayısının yavaşlamasına sebep olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan