Youtube İzlenme Oranlarını Arttırmak için Ne Yapmalı?

Youtube İzlenme Oranlarını Arttırmak için Ne Yapmalı?

Popüler video platformu Youtube, bildiğiniz üzere son dönemde büyük izlenme oranlarına sahne oluyor. Özellikle son dönemi ele alırsak popüler Youtuberler’ın sıkı takipçileri Türkiye bazındaki içeriklere bir hayli ilgi gösteriyor ve bununla beraber doğal olarak Youtube Türkiye’nin trendleri Youtuberlerin çektikleri videolar ile dolup taşıyor. Hatta öyle ki bu denli kullanıcı kitlesine sahip oluşu bir çok marka tarafından reklamlar konusunda da tercih eder hale gelmiş durumda zira izlenme oranları ve erişimi bir çok tv kanalının kitle potansiyelinde çok daha yüksek durumda. Peki diyelim ki sizde bir Youtube kanalı sahibisiniz ve izlenme oranlarınızı arttırmak istiyorsunuz.

İzlenme Oranlarını Arttırmak için Ne Yapmalı?

Öncelikli olarak şunu söyleyebiliriz ki, büyük kitlelere ulaşabilmek için farklı olmalı, farklı olabilmek içinse kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor. Yani trend Youtube gündemini iyi bir şekilde takip ederek içerik konusunda kendi özgün fikirlerinizle beraber sentezleme yapabilmelisiniz. Bunun dışında en önemli en önemli konu ise Youtube’nin mevcut algoritmasını çözebilmek.

 Youtube Algoritması Nedir?

Youtube yüklenen içerikler üzerinde mevcut işleyişi dahilinde bazı çalışmalar gerçekleştirir. Örneğin yüklediğiniz içeriklerin yalnızca +1 izlenme alabilmesi için vidonuzun ilk 30 saniyesi kesintisiz olarak izlenmeli yani girip aniden çıkış yapıldığında izlenme geçerli sayılmıyor. Ayrıca izlenme oranlarınız tamamen doğal izleyicilerden oluşmalıdır. Yani herhangi bir şekilde ikinci part izlenme yükseltmeye yönelik yardımlar almanız Youtube algoritmasına takılıp, izlenme sayısınız olumsuz etkiler ve içeriğinizi çöpe atmış olursunuz çünkü Youtube elde edeceğinizi 301 izlenmede ilerlemeyi durdurup herhangi bir şekilde bot izlenme etkisi olup olmadığını kontrol ediyor

Youtube’da hastagları iyi kullanabilmek

Sosyal medyanın bir konu üzerinde herkesin ortak düşünce paylaşmasını sağlayan ve o konu hakkında yapılan herhangi bir paylaşım # işareti ile konuyu yansıtan bir cümle veya kelimenin birleşmesi tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Youtube’de de mevcut. Çektiğiniz videolarınızın ilgi alanı olan insanlara kitlelere daha hızlı ulaşabilmesi içeriklerinizin açıklama kısımlarında kullanacağınız hashtaglar ile mümkün diyebiliriz.

Youtube’da doğru bir hashtag tercihi nasıl yapılır?

Videolarınızın içeriğini en doğru şekilde yansıtarak, sizin hedefinizde olan kullanıcı kitlesine en hızlı şekilde ulaşabilmesi için Google, yandex bir çok arama motorunun milyonlarca arama sonucu arasından sizin videonuzun öne çıkabilmesi adına son derece önemli hashtag tercihlerinize çok önem vermeniz gerekmektedir. Dilerseniz sizler için içeriklerinizi büyük kilelere ulaştırabilme amacıyla derlediğimiz hashtag önerilerine bir göz atın.
Örneğin oyun içerikli video çektiniz nasıl bir hashtag seçilmeliyim diyorsanız buna #oyunun adı, #inceleme türünüz, #Oyunu oynadığınız platform gibi seçimler yapmanız doğru olacaktır.
Örneğin bir vlog yani günlük hayatınızın bir kesitini paylaşan bir video çektiniz böyle bir içerik için #Videonun geçtiği mekan veya şehir #tanıttığınız şeyleri yansıtan kelimeler gibi tercihlerde bulunmanız yüksek erişim sağlamanıza yarayacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan