Yeni Instagram Aracı Boomerang Nedir Nasıl Kullanılır?

Yeni Instagram Aracı Boomerang Nedir Nasıl Kullanılır?

Instagram yeni özellikleri genel olarak asıl uygulamasına patchler atarak güncelliyor. Yapılan güncellemeler pek çok hizmeti sağlasa da yeni uygulamalar çıkartılması gereken noktalar oluyor. Yine Instagramın mühendisleri tarafından çıkarılan bu küçük Instagramla bağlantılı uygulamalardan biri de daha önce duyurulan ve çıkarılması beklenen Boomerang.

 

Boomerang Nedir?

Sosyal medyanın  kısa video çekme ve yayınlama ihtiyacına karşın çıkarılan boomerang genel olarak video çekme aracı. Bu uygulama ile 1 sn lik videolar çekiyorsunuz. Aslında Boomerang arka arkaya 10 adet fotoğraf çekiyor ve birleştiriyor. Vine uygulamasına benzeyen Boomerang Instagram hesabınızla tam olarak uyumlu halde çalışıyor.

Boomerang Nasıl Kullanılır?

İster iOS ister Android olsun marketinizden Instagram Boomerangı indirdikten sonra Instagram hesabınızla Boomeranga giriş yapıyorsunuz. Tek tuş ile çektiğiniz videoların ardından instagram hesabınızdan bu videoları paylaşabiliyorsunuz. Resimde de görüldüğü gibi kullanımı oldukça basit. Çekilen 10 resim video olarak kaydediliyor. Instagram dışında Facebook gibi mecralarla da uyumlu çalışabiliyor.

Uygulama henüz yeni sayılır ve pek çok özelliğin yakında ekleneceği duyuruldu. Instagram aynı zamanda boomerang gibi Instagram ile tam uyumlu çalışan yeni küçük bir çok uygulama üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Yorum Yap
0 Yorum yapan