Telefon Numarası Engelleme Nasıl Yapılır?

Telefon Numarası Engelleme Nasıl Yapılır?

Andorid ve iOS işletim sistemlerinde günümüz teknolojisinin gelişmesi sebebiyle artık numara engelleme eskisi kadar zor değil. Ancak bazı durumlarda numara engellemenin nasıl yapıldığını unutabilirsiniz.

 

 

Bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarınız da numara engellemenin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Android Telefonlarda Numara Engelleme

Android işletim sistemi mantık olarak her akıllı telefonda aynı çalışmaktadır. Ancak görünüm farklılıkları sebebi ile numara engelleme ayarlamaları her akıllı telefonda aynı yerde değildir. Samsung Galaxy serisinde telefon numarasına tıklayıp açılan sayfada 3 noktaya tıklayarak numara engelleme yapabilirken, LG telefonlarda numara engelleme ya da HTC telefon numarası engelleme aynı şekilde yapılamıyor.

Samsung Telefonlarda Numara Engelleme

Samsung telefonlarda numara engellemek için öncelikle engelleyeceğimiz numaranız üzerine tıklamanız gerekmektedir. Açılan detay sayfasında sağ üst tarafta bulunan alt alta iç nokta butonuna tıklamanız gerekmektedir. Açılan sekmede orta kısımlarda numarayı engelle yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıklamanız numaranın engellenmesine yetecektir.

HTC Cep Telefonlarından Cep Numarası Engelleme

HTC marka telefonlarda numara engellemesi yapabilmek için ayarlar kısımına girmeniz gerekmektedir. Ayarlar kısmına girdikten sonra arama engelleme butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda açılan sayfadan rehberinizden ya da son arama yapılan numaraları seçebilirsiniz. Seçtiğiniz numara engellenenler listesine eklenecektir.

LG Telefonlarda Kişi Numarası Engellemek

LG telefonlarda sizi rahatsız eden kişinin numarasını engellemek için yapmanız gereken üst menüyü aşağıya doğru kaydırmak ve engelleme ayarlarına girmektir. HTC telefonlarda olduğu gibi listeden engellemek istediğiniz kişinin telefon numarasını seçerek sizinle iletişim kurmasını engelleye bilirsiniz.

LG, ASUS, SAMSUNG, HTC gibi telefonlarda numara engellemek Android işletim sisteminin mantığıyla aynı olduğu için bir birlerinin benzeri şekilde mantık işlemektedir.

iOS Telefonlarda Numara Engelleme

iOS işletim sistemi Apple marka telefonlar için üretilmiş ve her modelde aynı işlevi gerçekleştiren bir işletim sistemidir. Apple telefonlarda numara engelleme yapabilmek için gereken tek şey numaranın telefonunuzda kayıtlı olması gerekmektedir. izleri rahatsız eden bir telefon alırsanız öncelikle numarayı kaydetmeniz gerekmektedir. Numarayı kaydettikten sonra numara detay kısmına girmeniz ve alt kısımda bulunan bu kişiyi engelle butonuna tıklamanız yetecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan