Telefon Numarası Değişikliğinde Instagrama Giriş – (Çözüm)

Telefon Numarası Değişikliğinde Instagrama Giriş – (Çözüm)

Instagram bizlerin hesabını güvende tutma amaçlı birçok önlem geliştirmiştir. Bunlardan biri ve aslında en önemlisi hesaba girişin korunmasıdır. Instagrama girişin korunması adına iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği bulunmaktadır. Bu özellik şu anlama gelmektedir; hesabınızı ilk oluşturduğunuz zaman sizden e-posta ve telefon numarası bilgileriniz istenir. Bu bilgileriniz hesabınızda kayıtlı kalır. Bu sayede instagram hesabınıza her giriş yaptığınızda instagram hesabınızın size ait olduğundan emin olur. Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarasına şifre gönderir ve bu şifreyi kayıt esansında ekranda verilen instagram giriş ekranına yazmanızı ister. Bu sayede hesabınıza kayıtlı bir telefon numarası oluşturulmuş olur.

Eğer instagramdan hesap aldığınız numarayı bir gün değiştirirseniz ve instagram hesabınızdan yeni telefon numaranızı eskisi ile değiştirmediyseniz hesabınıza giriş yapamazsınız. Baştan alınmayan önlem sizi biraz uğraştırır ve bekletebilir ama çözümü zor değildir. Telefon numarası değişikliğinde instagrama giriş yolunuzu anlatalım.

Telefon Numaramı Değiştirdim Hesabıma Giremiyorum

Telefon değişikliği durumunda öncelikle yapmanız gereken şey https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklayarak instagram hesabım donduruldu sayfasına giriş yapmak. Bu sayfada karşınıza çıkan hesabın temsil ettiği şeyler sorusuna hayır cevabını verdikten sonra kutucukları doldurmaya devam ediyoruz. Formu tamamen doldurup işlemi bitiriyoruz ve gönder butonuna tıklıyoruz. Formu doldurduktan sonra 72 saat içerisinde e-posta hesabımızdan geri dönüt bekliyoruz. İşlem tamamlandığında e -postamıza gelen şifreyi telefondan hesabımıza girerken istediğinde giriyoruz. Giriş yaptığımızda instagram hesabımızdan telefon numaramızı ayarlara giriş yaparak güncellemeyi unutmuyoruz.

Yorum Yap
2 Yorum yapan
user-avatar

Şifremi unutum e postamı bilmiyorum

user-avatar

hesabımı tekrar acmak istiyorum