Takipçi Arttırma İsteğinin Psikolojik Temeli: Fenomenler!

Takipçi Arttırma İsteğinin Psikolojik Temeli: Fenomenler!

Instagram sosyal platformu, günümüzde sosyal yaşamda var olma yarışının en büyük kulvarlarından birisi. Bu yarışı en önde tamamlayanlar sa hiç kuşkusuz Fenomenler, her insan fenomen olmayı istiyor böylelikle. Aslında bunun sebebi psikolojimizin temelinde yatıyor yani iç güdülerimiz de. Psikolojik olarak var olma yarışında önde olmak takipçi sayınızla orantılı hale geldi. Hırslı ancak az takipçisi olan kullanıcılarsa takipçilerini arttırıp kendilerini bu yarışa dahil etmek istiyor. Kullanıcı bu isteğinin gerçekleşmesi içinse farklı yöntemler kullanıyor, bunlardan biri de takipçi satın almak. Örneğin 1000 takipçisi olan bir kullanıcı daha fazlasını isteyerek 10000 takipçi alıp takipçi sayısını arttırma peşinde.

 

Fenomen Olmak için Ne Yapılmalı?

Fenomen olmak için yapılması gereken şeyler diye bir kurallar bütünü yoktur. Aslında fenomen olmak sizin elinizde olan bir şey de değildir. Gerçek bir fenomen olabilmeniz için fenomen gibi yaşamanız gerekmektedir. İnsanları eğlendiren, güldüren, düşündüren ve bilgi veren içerikler paylaşmalısınız. Ancak bunları yaparken başkalarını örnek almanız ya da kopyala yapıştır yapmamalısınız. Tamamen özgün ve kendiniz olmalısınız. İşte bu yüzden fenomen olunmaz. İçinizde zaten bir fenomen ruhu var ise ancak o zaman fenomen olma yolunda ilerleye bilirsiniz.

Fenomen ol! Denince olunmaz

Bunun en büyük zorluklarından biride hemen her gün aktif olmanız ve günde en az 3 ilgi çekici içerik yüklemeniz. Bu başlarda kolay gibi gözüksede ilerleyen zamanlarda başa çıkılmaz bir hal alıyor. Sanki bu sizin işiniz gibi düşünüp buna mesai harcamanız gerekiyor, günler geçtikçe takipçilerinizi sürekli mutlu etmek ve onların beğeneceği içerikleri üretmek zorlaşabiliyor. Umarım bu yolda başarılı olursunuz.

Fenomen olmak için son adım! Yalanları

Aktif Türk takipçilerimizi aldıktan sonra artık yapmamız gereken tek şey kalıyor, o da özgün içerik üretmek aslında belirleyici nokta burası çünkü hayal gücünüz burada devreye giriyor. Takipçilerinize hitap eden ve aynı zamanda onların ilgisini üzerinize çeken paylaşımlar yapmak sizin görünürlüğünüzü arttıracaktır. Böyle paylaşımlar yaptıkça beğeni ve etkileşimler artıyor, başka insanların keşfetine daha sık düşüyor ve daha göz önünde bulunan bir fenomen olma yolunda ilerliyorsunuz. Siz bu özgün içerikleri paylaştıktan sonra geriye yapmanız gereken bir tek şey kalıyor, arkanıza yaslanmak ve aktif Türk takipçilerden gelen yorum ve beğenileri bildirim kutunuzdan takip etmek. Gelen etkileşime göre bir sonraki paylaşımınızı kafanızda tasarlayabilir ve ilgi çeken konuların altını çizebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan