Profesyonel Web Tasarım Ajansı Sizlerle

Profesyonel Web Tasarım Ajansı Sizlerle

Mekait olarak sizlere; Tasarım, içerik, işlev ve kullanılabilirlik arasında ince bir denge yaratırız.
Web sitesi tasarımı kapsamında, navigasyon, içerik ve işlev unsurları ile en iyi sonucu elde etmek için dijital haritalar tasarlarız ve oluşturduğumuz bilgi mimarisi bu unsurların üçüne de hitap eder. İşimiz, markanız ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun tasarımlar yaratmaktır.

Kullanışlı Web Tasarım Hizmeti

İyi düşünülmüş, sofistike ve kullanışlı izmir web tasarım yapar ve uygularız.

Data mimarisi web tasarımda oldukca mühim bir detaydır. Mimari yapı bir kurumsal internet sayfası için tasarımdan, yazılımdan ve kullanılabilirlik değerlerinden oldukca daha ilkin gelir ve üç maddeden de önemlidir. Data mimarisinin ana hedefi, web sitenize gelen ziyaretçilerin aradıkları bilgiyi en kolay ve en süratli şekilde bulucakları altyapıyı oluşturmak ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye taşımaktır.

Markanız, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı için tasarlayacağımız web sitesinde, ilk olarak kullanıcıya iletilmek istenen mesaj ve içeriği netleştiririz. Arayüz tasarımından önce, içerik ve fonksiyonların web siteniz kapsamında hiyerarşik anlamda nasıl görüntülenmesi gerektiğini saptar ve navigasyonel öğeleri de göz önüne alarak bir “Bilgi Mimarisi” oluştururuz.

Kullanıcı arayüz Tasarımı genel bir ifade ile markanız, ürün ve hizmetleriniz için oluşturacağımız informasyon mimarisi’nin görsel anlamda internet sayfası sayfalarına dönüştürülme işlemidir. Internet sayfası Arayüz Tasarımı sürecinde; kurumsal kimlik ile uyum, tipografik yaklaşım, genel kullanıcı alışkanlıkları, kullanım kolaylığı, menü ve içerik hiyerarşileri, harekete davet öğeleri (call to action), px kuralları benzer biçimde birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır.

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel İzmir Web Tasarım Frontend Tasarımlarını tamamladıktan sonrasında onayınız üstüne Arayüz Kodlama evresini başlatırız. Arayüz kodlama evresinde, sayfaların yüklenme hızı, fonksiyonların kolay kullanımı, değişik platformlar ve arama motorları ile uyum benzer biçimde birçok etkene dikkat ederek, tasarım, içerik, işlev ve kullanılabilirlik içinde ince bir denge yaratırız.

İçerik Yönetim Sistemi kapsamında kurulumu yapılan Kontrol paneli veya diğer adıyla Yönetim Paneli, web sitenize doğrudan bağlanarak site içeriğini isteklerinize göre düzenlemenizi sağlayan bir arayüzdür. Size özgü tanımlanmış olan bir kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak her türlü bilgiyi, görsel ve metinleri çok kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Web sitenizin tarafınızdan güncellenmesi adına ilk etapta bir MYSQL veritabanı kurulumu yaparız ve sonrasında sizden alacağımız feedback ile bir Kontrol Paneli tasarlarız. Kurumsal ve ufak çaplı sitelerden, en komplike portallere, her çapta ve farklı amaçta web sitesi ihtiyaçları doğrultusunda İçerik Yönetim Sistemleri tasarlarız. Mekait, sizi veya ekibinizi, Kontrol Paneli hakkında bilgilendirir, gerektiği taktirde periyodik eğitimler ile sitenizin tarafınızdan kolaylıkla güncellenmesini sağlarız.

Test/Debug süreci, web sitesi tasarım ve uygulama sürecinin tamamlanmasına istinaden, lansmandan önce yapılan test ve hata düzeltme işlemlerini kapsar. Bu süreçte web sitesinin tüm arayüz tasarımları ve sayfalardaki fonksiyonlar, uzman kullanıcılar tarafından farklı platformlarda test edilir, tespit edilen hatalar giderilir.

Hizmetlerinizi Web Sitesi ile Tanıtın

Markanız, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı için tasarlayacağımız web sitesinin tasarım ve uygulama sürecini tamamladıktan sonra, sitenizdeki tüm sayfaları en ince ayrıntısına kadar test ederiz ve tüm fonksiyonların tam olarak çalıştığından emin olduktan sonra sitenizin lansmanını gerçekleştiririz.

Web Tasarım  lansmanını gerçekleştirdikten sonra talebiniz halinde gerekli teknik bakım ve içerik güncelleme hizmetlerini sağlayabiliriz.

Teknik bakım hizmetleri, İçerik Yönetim Sistemi dahilinde yeni şablonların yaratılması, Arayüz Tasarımlarında kodlama gerektiren fonksiyonların oluşturulması, sitenin yoğun kullanımı durumunda oluşabilecek kodlama hatalarının düzeltilmesi ve benzeri teknik çalışmaları kapsamaktadır. İçerik Güncelleme hizmetleri ise, lansman sonrası talep edilecek arayüzler, varış sayfaları, site içi banner ve modüllerin tasarlanması, kodlama bilgisi gerektiren içerik güncellemeleri ve benzeri görsel ve içeriksel çalışmaları kapsamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan