Nasıl İnstagram Takipçisi Kasarım ?

Nasıl İnstagram Takipçisi Kasarım ?

İnstagram takipçi kasma durumu son dönemlerde insanların ağzına pelesenk olmuş bir sosyal medya jargonudur. Kabaca anlaşıldığı amacı instagram hesaplarına takipçi çekmeyi, takipçi sayılarını artırmayı planlayan insanların kullandığı ilkel bir cümledir. Bu tarz cümleler kurarak ya da isteklerde bulunarak instagram fenomeni olmanız çok zordur. Gerçekten kalite ve profesyonel bir sosyal medya fenomeni olmak istiyorsanız bu tarz kelimelerden kurtulup tüm kesime hitab edebileceğiniz söz öbekleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Düzgün kelimeler kaliteli cümleler kurmak sizleri takip edecek insanların dikkatini çekecek ve kaliteli ve güncel aktif instagram kullanıcıları tarafından takip edileceksiniz. Sürekli güncel içerik paylaşmak sizleri fenomen yapmaz. Fenomen olmak ve kalitelii, gerçek kullanıcılar çekmek istiyorsanız onlar için jargonunuzu düzeltmeniz gerekmektedir. Akıllarda soru kaliteli ve gerçek takipçileri nasıl çekerim olacaktır.

Kalite ve Gerçek Takipçilerin Dikkatini Nasıl Çekerim?

Kaliteli ve gerçek takipçilerin dikkatini çekebilmeniz için yukarıda da bahsettiğim gibi kalite ve özgün içerikler sunmanız herzaman instagram takipçilerinizin dikkatini çekecektir. Kaliteli ve güncel içerikten kastettiğimiz şey aslında tam olarak güncel olaylar hakkında bilgiler veren paylaşımlar ve bu paylaşımları yaparken kullandığınız jargon instagram takipçi kitlelerinin dikkatini çok çekecektir. Dikkatini çektiğiniz instagram kullanıcıları sizleri otomatik olarak takip edecektir. Bu sistem herzaman geçerli olmuştur. İnsanların dikkatini çekmek onların üzerinde ilgi uyandırmanıza ve sizi takip etmelerine sebep olacaktır. Çok fazla kaliteli ve güncel içerikle doğru orantılı olarak instagram kullanıcı sayınız artacaktır. Tabiki bu noktada hayatımız heryerinde karşımıza çıkacak olan istikrar kelimesini de unutmamanızda fayda var. Hergün ortalama aynı saatlerde kaliteli ve güncel paylaşımlar yaparak kullanıcıların sizi takip etmesini sağlamalısınız. İstikrar çok önemli bir husustur. Şöyle düşünebilirsiniz. Karmaşık vakitlerde birbirini tutmayan saatlerde yapacağınız paylaşımlar sizi takip eden kitlenin dışında sergileyeceğiniz davranışlar kitlenin sizden uzaklaşmasına sizi takipten çıkartmasına sebep olabilir.

 

İnstagram sayfamdaki takipçilerin, takibi bırakmasını nasıl engellerim?

İnstagram takipçilerin sizin seçtiğiniz takipçiler değillerdir. Türk takipçiler sizi seçerek sizi belirli bir seviyeye yükseltir. Sizin yapmış olduğunuz paylaşımları dikkate alarak sizleri takip etmişlerdir. Fakat bu durum herzaman bu şekilde ilerlemez. Bazen takipçi sayınızda düşmeler olduğunu görebilirsiniz. Takipçi düşüşlerini nasıl önlerim sorusu aklınıda kocaman bir balon gibi yer tutacak. İşte bu noktada size vereceğimiz tavsiyeleri dikkate almanız gerekmektedir.

  1. Takipçilerinizin sizi neden takip ettiğini düşünüp bir analiz yapmanızda fayda vardır.
  2. Takipçilerinizin gönderilerinizi ve paylaşımlarınızı beğenme durumlarını analiz etmelisiniz.
  3. Takipçileriniz günün hangi saatlerinde aktifler ve gerçekten hangi zamanlarda katılımcı oluyorlar bunun iyi bir analizini yapmanızda fayda vardır.
  4. Yukarıda bahsedilen 3 maddeyi iyi analiz edip paylaşımlarınızı buna göre yapmanızda fayda vardır.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda profesyonel bir instagram sayfanız alcak, gerçekten kitlelere hitab edebilecek ve Türkiyedeki sayılı fenomenler arasına katılabileceksiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan