Instagramda yanlışlıkla istek göndermek

Instagramda yanlışlıkla istek göndermek

Piyasaya çıktığı günden beri büyük ilgi gören Instagram, her geçen gün büyümeye ve daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Bu yazımızda Instagramda yanlışlıkla istek göndermek ne gibi sıkıntılara yol açar, karşı tarafa bildirim gider mi, bildirim giderse ne olur, gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Bu yazımızla konuyla alakalı soruları ve bilinmeyenleri cevaplayalım.

Instagramda yanlışlıkla istek göndermek

Instagram son yılların en popüler uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir. Kişiler arasında etkileşimi sağlayarak, internetin sosyalleşme yükünü omuzlayan Instagram, yükselen konumunu sürekli gelişmesine ve güncellenmesine borçludur. Böylesine kaliteli bir platformda gezinirken de sıkıntılar yaşama ihtimalimiz bulunmakta olup, bunlardan biri de Instagramda yanlışlıkla istek göndermek durumudur. Akışınızı gezerken ya da başka arkadaşlarınızı takip etmeye çalışırken, yanlışlıkla başka birine takip isteği gönderebilirsiniz. Bu olağan hatalardan biridir. Fakat kullanıcıların en çok merak ettiği nokta, yanlışlıkla yapılan bu istekten sonra karşı tarafa bildirim gidiyor mu? Bildiğiniz üzere gizli profile sahip kişilerin içerikleri görülemiyor, bu nedenle bu kişilerin takip edilmesi gerekiyor. Aslında yalnızca gizli profilleri değil, profili açık arkadaşlarımızı da takip ettiğimizde faydalanabileceğimiz birçok özellik açılıyor. Neler yaptığını merak ettiğimiz arkadaşımızı her defasında aratmaya gerek kalmadan paylaşımları akışımızda görülebiliyor.

Instagramda Yanlışlıkla Takip İsteği Gönderdim

Öncelikle belirtmek gerekirse bir kişiye takip edildiğine dair bildirim gitmesi için, Instagram bildirimlerinin açık olması gerekir. Eğer yanlışlıkla istek gönderdiğiniz kişinin bildirimleri açık değilse bildirim alma şansı bulunmayacak, yani sizin takip isteğinizden de haberdar olmayacaktır. Bir başka ihtimalle bildirimleri açık bir kullanıcının siz yanlışlıkla takip isteği gönderdiğinizde interneti açık değilse yine bildirim alamayacaktır. Sizin takip isteğinizi geri çekmenizde herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Fakat son ihtimalde kişi bildirimleri alıyorsa ve siz takip isteği gönderdiğinizde interneti de açıksa bildirimi kesinlikle alacaktır. Yani sizin gönderdiğiniz isteği görecektir. Artık isteği geri çekip çekmemek sizin elinizde, buna karşı tarafla olan ilişkinize göre karar verebilirsiniz.

Instagramda Yanlışlıkla Takip İsteği Göndermek ve Geri Çekmek

Instagramda gönderdiğiniz takip istekleri anlattığımız 3. ihtimal dâhilinde ise takip isteğinizi hemen geri bile çekseniz bildirim çoktan karşı tarafa gitmiş olacaktır. Bu nedenle size en çok hangi davranışın zarar vereceğini düşünerek hareket etmelisiniz. Takip isteğini geri çekmek mi yoksa isteğe dokunmadan beklemek mi?

Instagramda yanlışlıkla istek göndermek nelere yol açar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
2 Yorum yapan
user-avatar

İsteği geri çek engelle gitmez

user-avatar

3.ihtimali düşünürsek ve hemen hesabımı dondursam istek onda yine de görünür mü?