Instagramda Video Paylaşma Nasıl Yapılır? Detaylı Bilgi

Instagramda Video Paylaşma Nasıl Yapılır? Detaylı Bilgi

Instagram uygulamasından nasıl video paylaşılacağına dair detaylı bilgi vermeye çalıştığımız bu yazımızda sadece nasıl video paylaşılacağına değil paylaşımdan sonra videolar ile insanları nasıl etkileşim içine sokabiliriz bunun hakkında bilgi vereceğiz. Son dönemlerde fenomenlerin sayısı giderek arttı. Instagram video paylaşmak ve paylaştığımız videolarda hashtagler koyarak çok büyük kitlelere hitap etmek, fenomenler gibi etkileşimler yaşamak isteriz. Bu etkileşimleri nasıl yapacağınızı adım adım anlatmaya çalışacağız.  Instagram son zamanlarda çok fazla kullanılan uygulamalardan birisi olduğunu daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. DM nasıl gönderilir ya da hikayeleri öne çıkartma gibi konularda çok fazla yazılar yayınladık. Şimdi sıra geldi video paylaşımı yaparak büyük kitlelere ulaşmaya.

 

Öncelikle elimizde bir adet video olması gerekmektedir. Bu video isterseniz bir ortamda ya da powerzoom benzeri instagram eklentileri ile çekilmiş videolar olabilir. Videoların süresi pek önemli değil aslında. Çünkü instagram’ın izin verdiği süre boyunca video çekebileceğiz. Çünkü paylaşacağımız video hikaye kısmında yer almayacak. Bu yüzden instagramın izin verdiği süreye bağlı kalmak zorundayız. Zaten atacağınız video izin verilen süre kadar yayınlanacaktır.

Video nasıl paylaşılır? 

  • Instagram uygulaması açıyoruz ve ana sayfada alt tafta bulunan artı butonuna tıklayarak videomuzu seçelim.
  • Videonuzu seçerek boş ekrana gelmesini sağlayınız. Örnek olarak aşağıdaki resimdeki gibi.

  • Videonuza filtre ekleyerek videonuzu daha göz alıcı hale çevirebilirsiniz.

  • Videonuzu seçip efekt ekledikten sonra video açıklamanızı etiketlerinizi ayarlamanız gerekmektedir. Ayrıca paylaşacağınız hesabınıza ait farklı sosyal medya mecraları varsa o ortamlarda da paylaşabilirsiniz. Örnek olarak alttaraftaki resmi inceleyiniz.

  • Hashtaglerinizi ve video açıklamanızı ayarladıktan sonra yapmanız gereken videonuzu paylaşmak.

Ancak yukarıdaki resimdende anlayacağınız üzere videomuzda anında 100 beğeni geldiğini görüyoruz. Sizlerinde böyle bir oto beğeni satın al işlemi yapmanız gerekmektedir. Neden diye soracak olursanız videonuzu kullanmış olduğunuz hashtagler ile keşfete düşürmeniz gerekmektedir. Yeni paylaştığınız bir video hemen keşfet kısmına düşecektir ancak anında beğeni özelliğinden yararlanırsanız. Hızlı gönderim ile oto beğeni tanımlanmış hesaplar doğrudan keşfet kısmına düşecektir. Sizinde yapmanız gereken keşfette gözükecek bir hashtag kombinasyonu kullanmak. Daha önce hashtagler sayfamızda bahsetmiştik. Bahsi geçen hashtaglerden bazılarını aşağıda vereceğiz. Örnek larak sizde aynısı kullanmayı seçebilirsiniz.

Kısa ve net; Instagram video nasıl paylaşılır?

1. Instagram profil sayfasında kamera butonuna basın.

2. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi menü galerisindeki videoyu seçebilir veya video ayarını seçebilir ve video çekerek instagram ile paylaşabilirsiniz. Instagram video klipleri 15 saniyeye kadar izin verir. Bir video galerisi seçtiğinizde, başlangıç ve bitiş noktalarını seçebilir ve 15 saniyelik bir video oluşturabilirsiniz. Bir videoyu kendiniz kaydetmek istiyorsanız, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kırmızı düğmeyi basılı tutunuz.

3. Bir video çekildikten veya Instagram’da video çekildikten sonra, aşağıdaki ekran görüntülenir. Instagram videoları üzerinde farklı efektleri yakalamanın 14 farklı yolu vardır. Bunları seçebilir veya orijinal video renginde kalabilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesindeki simgesine tıklayarak video için kapak görüntüsünü belirtebilirsiniz. Videonuzu Instagram’a dokunarak Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Hashtag eklemeyi unutmayın!

4.Instagram izlenme satın almak videolarınızındaki izlenme sayısını arttıracaktır. İzlenme satın al sayfasından videolarınıza görüntülenme satın alabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan