Instagram’da Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum [Çözüldü]

Instagram’da Kayıtlı Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum [Çözüldü]

Instagram Telefon Numaram Nedir ?

Instagram telefon numaram, sosyal medya uygulaması Instagram’a giriş yaparken kullanıcı adı ya da e-posta yerine geçen kimlik doğrulama için kullanılan kullanıcı telefon numarasıdır. Bu numara ile Instagram’a giriş yapıyorsanız numaranızı değiştirmeden önce çift faktörlü korumu sistemini kapatmayı unutmayın.

Instagram çift faktörlü koruma uygulaması, sosyal medya hesabını şifresinin yanı sıra telefonuna gelecek anlık SMS kodu ile de korumak isteyenler için oluşturulmuş bir özellik. Bu özelliği isteyen tüm Instagram kullanıcıları aktif hale getirerek kullanabiliyor. Ancak SMS ile kimlik doğrulama sistemi genellikle çok yüksek sayısa Instagram takipçisi bulunan kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Bunlara Instagram fenomenleri, sosyal medya uygulaması üzerinden çalışan işletmeler ve dünyaca ünlü markalar da dahil.

Çift Faktörlü Koruma Nedir ?

Çift faktörlü koruma, Instagram hesabınızı şifrenizin dışında bir de telefonunuza Instagram tarafından SMS yoluyla gönderilen bir kod ile korumaya deniliyor. Bu SMS ile gelen kod yalnızca sizin Instagram’a tanımladığınız cep telefonunuza gelebilir. Bu nedenle SMS ile doğrulama şu an için en güvenilir Instagram’a giriş yapma yöntemidir.

Instagram Telefon Numaram Değişti Ne Yapmalıyım ?

Bu konuda yaşanan en büyük sorun ise Instagram telefon numaram değişti giriş yapamıyorum olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda nasıl giriş yapacağını bilemeyen kişiler arama motorlarında bu şekilde aramalar yaparak sorunlarına bir çözüm arıyor. Ancak bu durumu hemen düzeltebilecek bir çözüm maalesef yok. Bu yüzden telefon numaranızı değiştirmeden önce mutlaka Instagram çift faktörlü koruma özelliğini devre dışı bırakmalısınız. Bu konu hakkında blogumuzdan “Çift faktörlü koruma” şeklinde arama yaparak bilgi alabilirsiniz.

Bİrinci Adım: Ancak eğer telefonunuzu kaybettiyseniz ya da çaldırdıysanız sizin için tek çözüm şimdi anlatacağımız çözümdür. Bu çözüme göre Instagram size hesabınıza erişebileceğiniz bir kod verecektir. Öncelikle size vereceğimiz buradaki bağlantıdan Instagram yardım sayfasına gidin.

İkinci Adım: Daha sonra karşınıza çıkan “Instagram Hesabım Donduruldu” başlığı altındaki yazıda bulunan Evet ve Hayır seçenekleri içinden Hayır olanı seçiyoruz. Hayır dedikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada Instagram hesabın sizin olduğuna dair doğrulama için sizden istediği birkaç bilgi var. Bu bilgileri eksiksiz bir biçimde vermelisiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Üçüncü Adım: Bu bilgileri verdikten sonra Instagram muhtemelen kayıtlı olan ve belirttiğiniz e-posta adresine bir kod gönderecek. Bu kod ile birlikte yüzünüzün net bir şekilde görüldüğü bir fotoğraf ile Instagram’a cevap e-postası göndermelisiniz. Ardından 72 saat içerisinde Instagram size hesabınıza ulaşabileceğiniz bir bağlantı ya da şifre gönderecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınıza girer girmez yapmanız gereken telefon numaranızı değiştirmek olmalıdır. Ayrıca çok gerekli değilse çift faktörlü koruma özelliğini de kullanmanıza gerek yoktur.

Instagram çok kısa bir süre önce uzun süredir beklenen birçok özelliğin bulunduğu bir güncelleme aldı. Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri olan söz konusu sürüm güncellemesinden sonra uygulamanın genel yapısını bir kez daha değiştiğini de söylemek gerekiyor. Zira söz konusu güncelleme sonrasında canlı yayın özelliği, kaybolan fotoğraf gönderme özelliği gibi birçok kapsamlı özellik uygulamaya dahil edildi. Tüm bu yeni özelliklerin yanı sıra Instagram’ın tasarım konusunda da mini değişiklikler aldığını belirtelim. Öyle ki web sürüm üzerinde yapılan değişikliklerle beraber artık Instagram Kayıt işleminde de çok büyük olmasa da bazı değişiklikler uygulanmaya başlandı.

Telefon Numarası İle Instagram Kayıt

Web sürümünde yapılan değişiklik sonrasında artık Instagram Kayıt olma işlemi için doğrudan uygulama önerileri yer alıyor. Herhangi bir kullanıcının profiline girdiğinizde alt çubukta Instagram logosu ile beraber “arkadaşlarının resimlerini ve videolarını görmek için kaydol” ifadesi yer alıyor.

Instagram Kayıt nasıl yapılır

Burada sağ bölümde yer alan “Kaydol” butonuna tıklamanızla beraber Instagram Kayıt işlemine geçebiliyorsunuz. Instagram hesabı açmak için ise doğrudan Instagram kayıt sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Şimdi bu ekran üzerinden ister Facebook hesabı üzerinden ya da sıfırdan kayıt oluşturabiliyorsunuz.

Sıfırdan kayıt işleminde artık sadece mail hesabınızla kayıt olma dönemi de bitti. Bunun dışında Instagram Kayıt için isterseniz cep telefonu numaranızı da kullanabiliyorsunuz. Cep telefonu numaranızı ya da mail hesabınızı girdikten sonra tam adınızı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz Instagram Kayıt işlemi için yeterli oluyor. Bu noktada cep numarası ile Instagram Kayıt işlemi yaparsanız cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz, mail hesabınız ile girerseniz de bu durumda mail onaylaması yapmanız yeterli oluyor.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Numaramı deyiştirdim ınstagrama giriş yapamıyorum