Instagramda Gizli/Kapalı Hesabı Nasıl Görebilirsiniz?

Instagramda Gizli/Kapalı Hesabı Nasıl Görebilirsiniz?

Instagram’ın gizlilik ve güvenlik politikaları gereği kullanıcılarına hesaplarını gizleme ya da kapatma özelliğini sunduğunu biliyoruz. Milyonlarca aktif kullanıcıyı bünyesinde barındıran sosyal mecraların sayısı, kullanıcıların bir çok ihtiyaç ve isteklerine tek bir platform altında karşılık verebilmesinden ötürü, özellikle son dönemde hayli popüler hale gelmeyi başardı. Bu mecraların başında gelen Instagram ise aynı sektörde yer aldığı diğer onlarca sosyal ağ arasından, gelişime son derece açık olduğunu getirdiği sıkı ve işlevsel güncellemeler ile hızla kanıtlamış ve her daim bir adım öne çıkabilmiştir ki bunu neredeyse çevremizde Instagram hesabı olmayan bir internet kullanıcısının kalmamış olmasından rahatlıkla anlayabiliyoruz. Bu denli ilgi gören bir platformun, elbette kullanıcıları tarafından cevabı beklenen yüzlerce soru ile karşı karşıya kalması son derece normal bir durumdur ki bu konuda sosyal medyaya bilgisi dahilinde hakim olan kişilerinden elinde çıkmış internet yazıları gereken cevapları verebilecek durumda. Belki onlarla veya yüzlerle ifade edilecek sayıda merak ettiğimiz soru var evet, fakat bir Instagram kullanıcısı olarak eminim ki, Instagram üzerinde gizlenen veya kapatılmış olan hesapları uygulama üzerinden yapacağınız arama ile görüp göremeyeceğiniz merak ettiğiniz tüm bu soruların en başında geliyor.

Gizlenen bir hesabı görebilmek gerçekten mümkün mü?

Nedendir bilinmez, Instagram üzerinde yakınlarımızı veya tanıdıklarımızı an ve an takip etmek bizim için bir alışkanlık haline gelmiş durumda. Özellikle de takibe almak istediğimiz o kişinin hesabı gizliyse, bizler için çok esrarengiz bir durum haline geliyor ve başlıyoruz, acaba bunu nasıl görürüm yada görmem mümkün gibi soruların cevaplarını araştırmaya. Instagram kullanıcısı iseniz ve sizde gerçekten bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız, size bu konuda çok net bir şekilde söyleyebilirim ki 2013-2013 yılları arasında sistemdeki bir açık nedeniyle hesap gizli konumda dahi olsa başkaları tarafından görülmesi mümkündü fakat maalesef günümüzde kullanılan güncel sürümünde bu mümkün değil. Nedenine gelecek olursak herhangi bir kullanıcı Instagram hesabını herkese açık konumdan gizli konuma ayarladığı an, tüm paylaşımları Instagram tarafından gizleniyor ve kullanıcı yeniden açmadığı veya sizi takipçi olarak kabul etmediği sürece paylaştığı yada paylaşacağı hiçbir içeriği göremezsiniz. Bu özelliğin kullanıcılarının kötü niyetli kişiler tarafından rahatsız edilmesini engellemek amacıyla getirmiş olmasından dolayıdır ki farklı yollarla dahi görüntüleye bilmeniz imkansız.

Gizli hesabı gösteren uygulamalar?

Tabi gizli hesap görüntüleme denildiğinde Android, bilgisayar gibi ortamlarda gizli hesapları gösterdiğini iddia eden, uygulama veya programlara bir açıklık getirmezsek olmaz. Bu amaçla yapılmış ve hesap görüntülemeye yaradığını söyleyen ek uygulamaların tamamı sahte ve işlevi olmayan uygulamalardır ve tek niyetleri hesap bilgilerinizi ele geçirmekten ibarettir.

Instagram üzerinde hesapların görüntülenmesi veya ele geçirilmesine yarayacak şuan için herhangi bir açık bulunmadığından, bu tip sahtekarlar bilgileri sizin isteğinizle giriş bilgilerinizi sahte uygulamaya vermenizi sağlamaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan