Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek

Instagram Yoruma Kişi Etiketlemek

Instagram yorumuna kişi etiketleme önemi her geçen gün artıyor. Instagram sosyal ortamda hayatı belirleyen etkenler arasında yer alıyor. Günümüzde birçok kullanıcının gerek kendi gönderilerinde gerekse farklı gönderilerde yorum özelliğini kullandığını biliyoruz. Aynı zamanda bu karşılıklı etkileşimin de bir parçası olarak değerlendiriliyor. Günümüzde Instagram yorumlarında kişi etiketleme üstün bir modül olarak düşünülebiliyor. Bilhassa sizin dışınızda insanlarında dahil olabileceği üst düzey bir etkileşim ağı yaratabilmek için takipçilerinizi, ya da sizi takip eden insanları yaptığınız yorumlara etiketleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için diğer sosyal ağlardan aşina olduğunuz ‘mention’ özelliğini kullanmanız gerekiyor. Sosyal medyada mention atmak, bir kişiden bahsetmek, bir kişiyi anmak olarak adlandırılabilir. Bunu yapabilmenin yolu ise ‘@’ işaretini kullanmaktan geçiyor. Bir paylaşımın altına yorum yaparken kişi etiketi oluşturmak ise şu adımlarla mümkün hale geliyor.

  1. Yorumunuzu yazdıktan sonra ‘@’ simgesini koyup etiketlemek istediğiniz kişinin adını yazın.
  2. Ardından Instagram kişi listenizde var olan ve aynı isimde olan tüm alternatifleri alt alta sıralayacaktır.
  3. İstediğiniz birini seçtikten sonra etiket çıkacaktır.
  4. Yorumu gönderdiğinizde ise karşı tarafa kendisinden bahsettiğinize dair bildirim ulaşacaktır.

Instagram Yorumlarında Kişi Etiketi Düzenleme

Instagram yorumunda kişi etiketi nasıl eklenir sorusu oldukça basit bir cevapla sizlere sunuldu. Peki ya istemediğimiz bir kişiyi yanlışlıkla etiketlersek, ya da eskiden etiketlediğimiz bir kullanıcıyı artık yorumdan kaldırmak istersek ne olacak? Bu sorunun cevabı da aslında kısmen bir hayli basittir. Çünkü yalnızca tek bir hareketle yapabileceğimiz Instagram yorum düzenleme seçeneğini buradan etkin olarak kullanabiliriz.

  1. Instagram yorumlarında etiket kaldırma işlemi için söz konusu yorumun bulunduğu paylaşımı açtıktan sonra yorumun üzerine tıklamamız gerekiyor.
  2. Yaklaşık bir kaç saniye yorumun üzerine basılı tuttuktan sonra seçenekler çıkacaktır.
  3. Bu seçenekler arasında yorumu tamamen silebileceğimiz bir kısım bulunması işimize yarıyor.
  4. Fakat yalnızca istemediğimiz kişi etiketini kaldırmak için düzenleme seçeneğine geçiyoruz.
  5. Doğrudan yorumun etiket olan kısmını sildikten sonra kaydet deyip çıkıyoruz.
  6. Instagram fotoğrafına yaptığımız yorum kalıyorken daha önceden birisini etiketlediğimiz kısım silinmiş oluyor. Böylelikle yaşayacağımız ya da yaşadığımız sorunları çözüme kavuşturmuş oluyoruz.
Yorum Yap
0 Yorum yapan