Instagram Yeni Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Instagram Yeni Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Facebook, instagram’ı satın aldığından bu yana sürekli güncellemeler ve aktif kullanılabilirlik düzeyi ile sürekli insanları kendisine çeken bir uygulama oldu. Kendi kitlesini oluşturmanın yanı sıra snapchat kullanıcılarını da kendi bünyesine yavaş yavaş katmayı hedefleyen instagram yeni yüz filtreleri ile snapchat’e göndermede bulunduğu görülüyor. Peki bu instagramın yeni yüz filtrelerini nasıl kullanabilirsiniz. Bu yüz filtrelerini snapchat üzerinden de göndere bilir misiniz. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

 

Öncelikle instagram ana akış sayfanıza girmeniz gerekiyor. Sol üst tarafta bulunan fotoğraf makinesi butonuna tıklıyoruz. Yani hikaye gönderimi yaptığımız alana tıklıyoruz. Kameramız açılacak, selfie moduna geçirip kendi yüzümüzü görebileceğimiz şekilde ayarlıyoruz instagram kameramızı. Sonrasında aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi efektli gülen surat üzerine tıklıyoruz.

Kırmızı daire içine almış olduğumuz yere tıkladıktan sonra karşımıza filtreler açılacak ve buradan size uygun olan filtreyi seçerek yüzünüze tanımlaya bileceksiniz. Instagram bu sayede snapchat’in bayrağını devralmaya bir adım daha yaklaşıyor.

Yeni Yüz Filtrelerini Nasıl Kullanabilirim?

Instagram kullandığınız sürümü izin verdiği sürece güncellemeleriniz tam ise yüz filtreleri telefonunuza otomatik olarak inecektir. Eğer siz yeni yüz filtrelerine ulaşamıyorsanız hemen google play store mağazanızı açın ya da app store mağazanızı açın ve instagram kelimesini aratın. Karşınıza instagram uygulaması gelecektir. Burada yapmanız gereken “aç” ya da “güncelle” butonunun hangisinin aktif olarak gözüktüğünü bulmak. Eğer ki “instagramı aç” değilde “instagramı güncelle” yazısını görüyorsanız telefonunuz instagramı güncellememiştir ve bu yüzden yeni gelen yüz filtrelerini göremiyor olabilirsiniz. Şimdi yapmanız gerek tek şey güncelleme yapmak. Yeşil butona tıklayarak instagram uygulamanızı güncelleyin. Sonrasında yukarıda tarif ettiğimiz gibi uygulamanızı açın ve yüz efektlerini kullanmaya başlayın.

İnstagram Yeni Yüz Filtreleri Ne Zaman Gelecek?

Instagram sürekli güncellenerek devam eden bir platform olmasıyla günümüze kadar sürekli yükselerek gelmiş bir uygulamadır. Şuan için yakın zamanda bir yüz filtresi daha gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir duyuru almadık. Lakin bu artık hiç filtre gelmeyeceği anlamına gelmiyor. En kısa süre içerisinde snapchat ile aralarında bulunan yarıştan dolayı yeni bir yüz filtresi ekleyeceğini düşünüyoruz. Instagram yeni yüz filtreleri hakkında daha fazla bilgi toplamak ve herkesten önce yüz filtrelerini kullanmak istiyorsanız sayfamızı takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan