Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği

Merhaba sevgili ve biricik takipçilerimiz sizler için yepyeni bilgilendirme makaleleriyle karşınızdayız. Bu makalemizde son zamanlarda en çok sorulan Instagram yakın arkadaş özelliği ne işe yarar? sorusunu cevaplandıracağız.

Bilindiği gibi Instagram resim veya video paylaşımı yapabileceğiniz başkalarını takip edip sohbet kurabileceğiniz bir platformdur. Bu platformda hesapların gizli veya herkese açık olması gibi seçenekleri bulunmaktadır. Sizler hesabınızı açık bırakıp hikaye özelliğinde paylaştıklarınızın herkesçe görülmemesini isteyeceksinizdir. Bu isteğiniz sonucunda hikayenizin görülmemesini istediğiniz kişi tarafından engelleyeceğiniz durumlar olmuştur. Ama engel attığınız kişiler fake dediğimiz sahte hesaplar açarak sizleri tekrar takip edebilme ve hikayelerinizi görebilme olanağı bulacaktır.

Instagram Yakın Arkadaşlar Listesine Kişi Ekleme

İşte bu olanağın önüne geçmek için Instagram yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellik yakın arkadaşlar özelliği olup kullanıma açmıştır.

Sizler bu özellik sayesinde,

Profil -> Ayarlar -> Yakın Arkadaşlar

bu aşamaları geçerek yakın arkadaşlar listesi oluşturacaksınız. Oluşturduğunuz bu listede olan kişiler sizin hikayenizi görecek yegane kişilerdir. Bu listenin dışındaki hiç kimse ister engelli olsun ister sizi takip etsin. Attığınız hikayelerin hiçbirini göremez. Dolayısı ile yakın arkadaş listesini oluşturduktan sonra rahatlıkla hikaye içerik paylaşımına devam edebilirsiniz.

Instagram Yakın Arkadaşlar Listesinden Kişi Çıkarma

Yakın arkadaş özelliğini kullandınız her şey çok güzel. Ama gün geldi daha öncesinden yakın arkadaşlara eklediğiniz kişi veya kişilerle olumsuz bir olay yaşadınız. Bu kişilerle irtibatınızı kestiniz ama evvelinden yakın arkadaşlara eklediğiniz için o kişi sizin hikayelerinizi görmeye devam eder. Bunun önüne geçmek için o kişiyi yakın arkadaş listesinden çıkarmanız gerekecektir. Peki bu nasıl olacak.

Yukarıda anlattığımız yollarla yani

Profil -> Ayarlar -> Yakın arkadaşlar

yolunu izleyerek yakın arkadaşlara eklediğiniz kişileri yakın arkadaşlardan çıkarabilirsiniz. Bunları söyledikten sonra yakın arkadaşlar kişi listesine eklediğiniz kişiler bu listede olduklarından haberdar olacaklardır. Çünkü siz bir hikaye paylaştığınızda yakın arkadaşa eklediğiniz kişilere sizin hikayeniz yeşil çerçeve içerisinde gözükür. Buda kişinin yakın arkadaşlara eklendiğine haber verir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan