Instagram Üzerinden Para Kazanma Fırsatı – İş Fikri!

Instagram Üzerinden Para Kazanma Fırsatı – İş Fikri!

Günümüzde hiç şüphesiz en aktif kullanılan sosyal medya platformu Instagramdır. Durum böyle olunca gençlerimiz günün çoğunu bu platformlarda harcamaktadır. Son yapılan araştırmalara göre dünyada 3 milyar 90 bin kişi bu platformları aktif bir şekilde kullanmaktadır. Çoğunlukla hayatımızı olumsuz etkileyen bu platformlardan nasıl yararlanılır gelin bu konu hakkında biraz fikir verelim.

Her akıllı telefon kullanan insanlarda Instagram olmazsa olmazdır. Peki, bu kadar insanın kullandığı bu platformlar bize nasıl fayda sağlar. Bu kadar insanın içerisinde bulunduğu platform fevkalade bir gelir kaynağı olabilir. Bizler çok yorulmadan hatırı sayılır paraları bu platformdan kazanabiliriz. Instagram da sörf yaparken bir çok sayfa görmüşsünüzdür. Bu sayfalar takipçileri sayesinde reklamlar yayınlayarak deyim yerindeyse köşeye dönmektedirler. Ayakkabı satandan,tespih satana. Makyaj malzemesinden kıyafete kadar her kitleye ve bütçeye hitap eden satıcılar mevcuttur. Neden o reklamları görüp kişilere para kazandırıyoruz da biz aynı yolla kazanmıyoruz? Elimizdeki imkanları kullanarak çok kolay bir şekilde para kazanabilir ve başka işleriniz için sermaye oluşturabilirsiniz.

Öncelikle elinizdeki potansiyeli değerlendirip o potansiyel üzerine iş yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Elinizin yatkın olduğu bir yeteneğinizle veya hazır aldığınız bir ürüne kâr payı katarak onların ticaretini yapabilirsiniz. Planınızı aklınızda oluşturduğunuzu var sayarak ikinci adım olarak Instagram sayfa isminizi seçmeye geldi. Ürününüze uygun olarak bulduğunuz az ve öz aynı zamanda dikkat çeken bir isim sizi ileriye taşıyacaktır. İsmi de bulduktan sonra güzel bir profil resmi olmazsa olmazımızdır. Tüm bunları yaptıktan sonra ürünlerinizin resimlerini ince eleyip sık dokuyarak sayfanıza yüklemeniz ardından resminize uygun yazıyı yazmanız gerekecektir. Daha fazla kitleye ulaşmak için komik miktarlarda para harcayarak Instagrama reklam verebilirsiniz. Bunların yanında resminizin açıklama kısmında alakalı olduğu konu hakkında etiket atarak çok daha fazla kişiye hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz. Her şey çok iyi gitti ve takipçileriniz arttı. Artık sizlerde reklam almak için gerekli paylaşımları atıp gelen müşterileri bekleyeceksiniz. Tabi reklam alırken abartıp ta takipçilerinizi sıkmayın, onlara hizmet etmek için ufak meblağda para kazanmanız gerektiğini söyleyeceksiniz. İşte artık sizde bir ticaret erbabısınız. İnanınki bunu gerçekleştirmek, Instagram üzerinden para kazanmak şu anda bu yazıyı okumak kadar kolay.

Yorum Yap
0 Yorum yapan