Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi?

Instagram’da takipçi elde etmek gerçekten zor. Çok geniş bir çevreniz yoksa takipçi kazanmak için çok çalışmanız gerekiyor. Bazı durumlarda ise takipçilerimizi dışardaki insanlardan gizlemek istiyoruz. Bunun birçok sebebi olabiliyor, en yaygın sebebi eşimiz, dostumuz ya da sevgilimizin hoşlanmadığı kişileri takip etmek. Aralarında husumet olan arkadaşlarımızın sorunlarına karışmak istemediğimiz içinde karşı tarafla arkadaşlığımızı gizlemek istiyoruz. Bu gibi sorunları yaşamamak için bu yazımızda sizlere Instagram takipçileri nasıl gizlenir anlatacağız.

Instagram Takipçileri Gizleme

Öncelikle Instagram Takipçi gizlemek için profilinizi gizliye almanız gerekmekte. Maalesef profilinizi gizliye almadan Instagram takipçi gizleme işlemini yapamıyorsunuz. Eğer ilerde Instagram bununla ilgili bir özellik çıkartırsa sizlerle paylaşabiliriz, ancak şimdi konumuza dönelim.

Instagram takipçi gizlemek için Instagram hesabınıza giriş yapın. Profil sayfanızdaki sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklayın. Daha sonra bu kısımda “Gizli hesap” bölümünün yanındaki kutucuğu aktifleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra size gelen takip istekleri, ekranınıza bildirim olarak düşer, siz onaylarsanız sizi takip edebilirler. Burada atlanmaması gereken kısım sizin takipçileriniz sizi takip eden kişileri görebilir, yani dışardan gizleyebilirsiniz ama takipçileriniz bu bilgilere çok rahat ulaşabilirler.

Instagram Gizli Profil Ne İşe Yarar?

Profilinizi gizliye aldığınız andan itibaren sizi takip etmeyen kullanıcılar resmîlerinizi, takipçilerinizi, videolarınızı göremezler. Aynı zamanda siz izin vermediğiniz sürece sizi takip edemezler. Bu anlamda Instagram’ın bu özelliği gayet işlevseldir.

Instagram Engelleme Yapmak

Instagram’da sizin takipçilerinizi görmenizi istemediğiniz bir kişiyi engellemekte bu sorunun çözümlerinden biri olacaktır. Fakat en başta da söylediğimiz gibi siz takipçilerinizi görmesini istemediğiniz kişi engelleyebilir ya da hesabınızı gizleyebilirsiniz, ancak bu kişi sizi takip eden bir hesap yardımıyla bu bilgilere ulaşabilir. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram Takipçileri Gizlenebilir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan