Instagram Takipçi Engelleme, Birsini Nasıl Engellerim?

Instagram Takipçi Engelleme, Birsini Nasıl Engellerim?

Instagram kullanıcılarının bilmesi gereken önemli özelliklerden birisi kullanıcı engelleme özelliği. Bir instagram kullanıcısının bilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir bu.  Çünkü instagram kullanarak sosyal bir mecrada kendi profilinizi oluşturuyorsunuz. Kendi bilgilerinizi herkese ulu orta açıklıyor ve fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz. Bu özellik ile artık istemediğiniz kişilerin, kullanıcıların sizi görmesini ve size erişimini kısıtlayacağız instagram da sizi rahatsız eden birisini engelleyeceğiz. Okumaya devam edin!

 

Instagram Takipçilerini Nasıl Engelleriz?

Bir instagram hesabınız var ve bu hesapta büyük bir takipçi kitleniz var. Fakat bu takipçi listenizdeki bazı kullanıcıların sizi takipten düşmesini istiyorsunuz. O halde takipten düşmesini istediğiniz kişinin profiline girin. Girdikten sonra sağ üst tarafta 3 nokta ile gözüken seçenekler butonuna tıklayın. Takipçi engelle seçeneğini seçin. Size engellemek istediğinize emin misiniz diye bir soru soracaktır. Evet’i seçin. Ve artık kullanıcıyı engellemiş bulunuyorsunuz. Fakat dikkatli olun, bunu istediğinize kesin olarak emin olmalısınız. Çünkü o kullanıcıyı engelledikten sonra, engeli kaldırdığınızda sizi takip ediyor olmayacak. Siz o kullanıcıyı engelleyerek takipçi listenizden düşmesini sağlıyorsunuz. Böylece engeli kaldırsanız dahi, artık takipçi listenize geri eklenmeyecektir. Tekrardan sizi takip etmesi gerekecek. O yüzden tekrar hatırlatalım, bu işlemi yapıyorsanız bu durumu göze almalısınız.

Instagram Hikayemi Takipçilerimden Nasıl Gizlerim?

Bu işlem yukarıdakine nazaran daha kolay ve kullanışlıdır. Siz, paylaştığınız bir hikayenin belli kullanıcılara gözükmesini istemiyor iseniz, hikaye ayarlarından bunu ayarlayabilirsiniz. Hikaye ayarlarına ulaşmak için öncelikle instagram profilinizi görüntüleyin. Kendi profilinizde sağ üst köşede 3 nokta ile gözüken seçenekler butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza seçenekler çıkacaktır. Buradan hikaye ayarları seçeneğine tıklayın. Ve sizi tekrar bir seçenekler ekranına yönlendirecek. Burada hikayeyi gizle adında bir başlık var. Ve daha önce hiç bir engelleme yapmadıysanız 0 kişi olarak gösterecektir. Üzerine tıklayın ve bu kısımdan engellemek istediğiniz kişileri seçin. Kaydettikten sonra artık bu kullanıcılar sizin paylaştığınız hikayeleri göremeyeceklerdir. Bu kullanıcılar yukarıdaki yöntemdeki gibi takipçi listenizden çıkmaz. Ve paylaştığınız sabit gönderileri görebilirler. Sadece ve sadece paylaştığınız hikayeleri göremezler. Tekrardan hikaye gizliliğini kaldırmak istiyorsanız aynı ekrana gelip engeli kaldırmak istediğiniz kullanıcıları tekrardan seçin ve kaldırın. Bu kadar zahmetsiz ve kolay bir işlem.

Yorum Yap
0 Yorum yapan