Instagram Şifre Sıfırlama Maili Gelmiyor – Çözüm

Instagram Şifre Sıfırlama Maili Gelmiyor – Çözüm

Instagram şifrenizi unuttuğunuzda instagram şifremi unuttum kısmında şifremizi sıfırlama işlemi yaparak mailimize gelen şifre sıfırlama bağlantısı ile şifremizi sıfırlayabiliriz. Ancak bazı istisnai durumlarda bu pek mümkün olmuyor. Sıkça karşılaşılan durumlardan bazılarına değineceğiz ve bu durumları nasıl çözüme kavuşturacağız bunlar hakkında konuşacağız. Öncelikle istisnai durumlar nelerdir bunlara bakalım. Instagram şifremizi sıfırlamaya çalıştığımız sık karşılaştığımız sorulardan ya da sorunlar birisi “acaba instagram mail adresim neydi?” sorusu oluyor. Sakin olun bunu çözmeniz çok kolay bir durum. Çünkü instagram bize böyle durumlarla karşılaşabilecek kullanıcılar ile alakalı olarak ek bir seçenek daha getirmiş. Instagram kullanıcı adınız ile şifre sıfırlama yapabiliyorsunuz.

 

Şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Aşağıda vereceğim adresten giriş yaparak instagram şifre sıfırlama sayfasına erişebilirsiniz. Bu sayfada yapacağınız işlemler sırasıyla hatırlıyorsanız email adresinizi girmek hatırlamıyorsanız instagram kullanıcı adınızı girmek olacak. Instagram kullanıcı adınızı girdiğinizde size “Teşekkürler! Şifreni yenileme bağlantısı için lütfen h*******[email protected]’u kontrol et.” şeklinde bir mesaj ile sayfanın altında bir bildirimde bulunacaktır. Bu bildirimden yola çıkarak instagramda kullanmış olduğunuz mail adresinizi hatırlayabilirsiniz. Hatırladığınız mail adresi ile posta kutunuza giriş yaparak instagram şifre sıfırlama talebini cevaplandırabilir, şifrenizi belirlemek için gönderilmiş bağlantıya tıklayarak bir sonraki adım olan şifre belirleme adımına geçiş yapabilirsiniz.

https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ Bu adresten instagram şifrenizi sıfırlayabilirsiniz Yukarıda belirttiğimiz işlemleri bu adres üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Şifre sıfırlama: Resimli anlatım

Öncelikle bu işlemleri nasıl yapacağım diye düşünen kullanıcıların çok olduğunu belirtmemizde fayda var. Onların yararına olacağını düşündüğümüz için bu işlemleri yani instagram şifre sıfırlama adımlarının nasıl yapılacağını görsel olarak anlatmaya çalıştık. Aşağıdaki resimlerde görülen işlemleri sırasıyla yaparsanız instagram hesabınızın şifresini sıfırlamış olacaksınız.

 

  1.  Instagram.com yani instagram giriş sayfasını bir web tarayıcısı yardımı ile açınız. Sayfayı açtığınızda aşağıdaki resimde gösterilen zaten bir instagram hesabım var giriş yap yazan kısma tıklayınız.
  2. Aşağıdaki gördüğünüz giriş sayfası gelecektir. Sayfanın alt tarafında aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi şifremi unuttum yazısı göreceksiniz. O yazıya tıklayınız.
  3. Yukarıdaki adımı tamamladığınızda yani şifremi unuttum yazısına tıkladığınızda açılacak olan sayfa şifre sıfırlama sayfasıdır. Bu ekranda kullanıcı adınızı ve ya instagram’a üye olurken kullandığınız mail adresinizi yazmanız gerekecek. Yazdıktan sonra ben robot değilim yani robot musunuz yoksa değil misiniz testini tamamlamanız gerekiyor, aşağıdaki resimdeki gibi kutuya çeltik atarak devam edin.
  4. Instagram kullanıcı adınızı yazınız işlemini tamamladıktan sonra şifre yenile butonuna basmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimdeki bir bildirim alacaksınız.
  5. Yukarıdaki gibi bir bildirim aldıktan sonra mail adresinize gelen bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Mail adresime neden şifre gelmiyor?

Bazı durumlarda mail adresinize şifre gelmeyebiliyor. Bu durum çoğu zaman sizinle alakalı olmayan durumlardan kaynaklanıyor. Instagram mail sunucuları çok yoğun olduğu zamanlarda şifre sıfırlama taleplerinizde gecikme yaşayabiliyorsunuz. Kısa süre sonra şifre sıfırlama bağlantısı mail adresinize gelecektir. Beklemenizde fayda vardır. Bazı durumlarda da şöyle bir durumla karşılaşıyoruz. Instagram şifre sıfırlama bağlantısı gelen kutumuza düşmeyebiliyor, gelen kutusu yerine “sosyal” ya da “diğer” gelen kutularına düşebiliyor. Bu klasörlerden birinde instagram şifre sıfırlamatalebiniz olabilir.

Yorum Yap
7 Yorum yapan
user-avatar

Hesabım kapatıldı yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

user-avatar

Numaram degisti hatt kapandı ve o numaraya gidiyor kod bu numaraya gelse ıyi olur

user-avatar

Emailime kod gelmiyor

user-avatar

Bulmak istiyom şifremi

user-avatar

Şifremi bulamiyorum

user-avatar

şıfremı buull

user-avatar

Sifre yenileme