Instagram Sahte Hesap Nasıl Anlaşılır?

Instagram Sahte Hesap Nasıl Anlaşılır?

Sevgili instagram kullanıcıları, sizlerin sahte hesap sorunlarınızı biliyor ve Instagramda sahte hesabın nasıl anlaşılacağı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

Bugün tabiri caizse 7’den 70’e herkesin instagram hesabı var. Bu hesapları aktif bir şekilde kullanıyor çoğumuz hayatımızın her anını paylaşma gereği duyuyoruz. Durum böyle olunca şahsımızın her hali sosyal medya aracılığı ile herkese ulaşıyor ve içeriklerin amacı dışında kötü kişilerle kullanılmasına yol açmaktadır. Başka türlü olarak bizim paylaşımlarımız olmasa da çevremizdeki insanların içeriklerini kötüye kullanarak bizleri kandıra bilmektedirler. Bu kötü kullanımları tespit etmek kötülüğün mahiyetine göre engel olmak için çeşitli tüyolar vereceğiz. Bu tüyolar işinizi görecek derecede olup fevkalade fayda sağlayacaktır. Geliniz bu yöntemleri sıralayalım.

Bir hesabın sahte olup olmadığını nasıl anlarız?

İnstagram profilleri az çok kendini ele vermektedir. Gerek takipçi ve takipçi sayısına paralel olarak beğeni sayısı gerek atılan fotoğrafların kalitesi bir hesabın sahte olup olmadığı hususunda yeterli bilgi verecektir. Şüphelendiğiniz hesapların kim olduğunu tespit etmenin bazı yolları vardır. Bu yollar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Sahte olduğundan emin olduğunuz hesaplarla sohbet edip kendi ağzından kim olduğunu sezmeye çalışın. Aklınızda belirli bir şablon oluştuktan sonra kişinin kullanıcı adını alarak şifremi unuttum yöntemiyle hesabın hangi e mail ya da telefona bağlı olduğunu görün. Bu işlemler sizin şüphelendiğiniz kişi üstünde karara varmanızı çok etkiler.
  • Olarak linkleri kısaltma hizmetlerinden faydalanarak sizle konuşan sahte hesabın adresini tespit edebilirsiniz. İnternet’te bir çok link kısaltma hizmeti var. Bkz. Bitly, linktl vs. Bu link kısaltma hizmetlerinden herhangi bir tanesini kullanarak link kısaltın ve konuştuğunuz kişinin bu linke girmesini sağlayın. Kişi bu linke girince linki kısaltma yaptığınız siteye giriş yapın ve istatistik kısmından girilen adrese bakın. Zaten linke tıklayan sadece konuştuğunuz kişi olduğundan kesin adres tespiti yapılacaktır.
  • Son olarak kişi siz çok rahatsız etmiş ve iş hukuki bir boy almışsa gerekli mercilere şikayet edilmesi dahilinde IP adresi vasıtasıyla sizi sahte hesapla kandıran kişinin kim olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gösterdiğimiz yollar umarız ki işinize yarar. Ve yine umarız ki bu yolları kullanmanıza sebep olacak duruma gelmezsiniz.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Hesabım fake mi