Instagram Resimleri Beğenemiyorum ? (Çözümü)

Instagram Resimleri Beğenemiyorum ? (Çözümü)

Son dönemlerde bu sorunla karşılaşan kullanıcılardan çok fazla bu konuyla alakalı yardım talepleri ile karşılaşmaktayız. Instagram resimleri beğenemiyorum sorununu nasıl çözerim? Intagram resimleri neden beğenilmiyor?  Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle bilmeniz gereken şey tam olarak şudur, hesabınıza giriş yapabiliyor ve akıştaki güncellemeleri görebiliyorsanız korkmanızı gerektirecek hiç birşey yok demektir. İsterseniz sorunun ne olduğunu, sorunu çözmek için neler yapabiliriz ve tekrar bu sorunla karşılaşmamak için nasıl davranmalıyız bu sorulara cevap bulalım sırasıyla.

 

“Instagram Resimleri Beğenemiyorum ” Sorunu nedir?

İnstagram’ın kullanıcı sayısı giderek artıyor herkesin malumatı olduğu gibi, bununla birlikte spam etkinlikleri de giderek artmaktadır. Bu durumda instagram otomatik bir engelleyici kodlamış ve gereğinden fazla işlem yapmaya çalışan kullanıcıları 24 saat ile 48 arasında hesabını beğenilere ve takiplere kapatma bazında sınırlamaya almıştır. Şimdi gelelim bu durumu çözebilmek için neler yapmalıyız sorusuna.

Instagram resim beğenemiyorum sorunu nasıl düzeltilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere hesabınız bir engel almış gibi görünüyor bunu aşmak için 24 saat ile 48 arasında beklemeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde instagram sizin herhangi bir aktif faaliyet yürütmenize izin vermeyecektir. Siz bu süre dolana kadar takipçilerinize resim gönderemeyecek fotoğraf paylaşamayacak, hikaye atamayacaksınız. Sadece izleyici olacak ve instagram akışınızı takip edebileceksiniz. 48 saatlik süre sonunda engellenmeniz kaldırılacak ve aktif bir şekilde hesabı kullanmaya devam edeceksiniz. Bu durum yaptığınız normal olmayan aktiviteler ile tekrardan engelleme listesine alınabilir.

  • 24 saat içinde 170 ‘den fazla fotoğraf beğenisi yapmamaya çalışın.
  • 24 saat içinde İnstgaram hesabınızdan 30 ‘dan fazla fotoğraf göndermeyin.
  • 24 saat içinde 500’den fazla instagram takipçi ya da kullanıcı takip etmeyin.
  • Fotoğraf gönderirken 10 taneden fazla hashtag kullanmamaya çalışın.
  • 60 dakikalık süre içerisinde çok fazla fotoğrafı beğenmeyin.
  • 60 saniyelik dilimde 15 den fazla instagram kullanıcı takip etmeyin.

İnstagramda yapacağınız faaliyetler yukarıda yazılanların dışına çıkmaz ise hesabınız tekrar engellenme almayacaktır. Eğer bunların dışına çıkarsanız hesabınız tekrar 24 saatlik yada 48 saatlik süreler dahilinde engelli kalacaktır. Bu arada şunu bilmenizde fayda vardır diye düşünüyorum. İnstagram kullanıcı sayısı arttıkça bu engellemelerin süresi de giderek artmaktadır. 2018 verileri doğrultunda 24 ile 48 saatlik bir engelleme öngörülürken 2017 yılında sadece 24 saatlik bir engelleme vardı. Bu demek oluyor ki instagram takipçi kovalarken 48 saatten daha fazla süre hesabınızdan ayrı kalmama çalışın. Spam hareketleri içerisine düşmemeye çalışın. Unutmayın ki hesabınızı aktif olarak kullanamıyorsanız takipçileriniz sizi unfollow yapacaktır.

Yorum Yap
16 Yorum yapan
user-avatar

İnstagramda beğenmeleri beğenemiyorum beğencem paylaş yada tamam diyor beğenemiyorum ndn ki

user-avatar

Ben az önce 200 kişiyi takipten çıktım şimdi hiçbirşeyi beğenemiyorum birde birşey soracağım böyle kişileri çok takipten çıkınca falan hesabım kapatılmaz instagram tarafından demi?

user-avatar

Merhaba iyi akşamlar ben resimleri beyenemiyorum instagram da naapmam gerek bana yardımcı olun

user-avatar

Kimseyi takip edemiyorum, ayrı yeten kimsenin fotosunu begenemiyorum.. lütfen yardim edin

user-avatar

Benim Instagram hesabım açılmıyor yorum yapamıyorum Bana yardım edin ne olur

user-avatar

Instagram beğeni torum takip engeli yedim 5 gündür hiçbişey yapamıyorum sizden ricam engel kalkarsa çok sevimirim.

user-avatar

1ydır beğeneni yapamıyor yorum yapamıyor takip ettiğim kişiyi takipten çıkamıyorum işlem engellendi yazıyor(yardım edin

user-avatar

Fotoğraf begenilmiyor geri çeviri yapıyor

user-avatar

İnstagrama kendi cihazım dışında bütün cihazlarla giriş yapabiliyorum kendi cihazımda hiç kimsenin hesabı açılmıyor hata veriyor bilgisi olan var mı arkadaşlar

user-avatar

4 aydır beğeneni yapamıyor yorum yapamıyor takip ettiğim kişiyi takipten çıkamıyorum işlem engellendi yazıyor(yardım edin)

user-avatar

İnstaqram hesabimda fotolari begenemiyorum bu neden ola bilir

user-avatar

İstaqram hesabimda fotolari begenemiyorum bu neden ola bilir

user-avatar

İnstagramda 3 gündür yorum ve beğeni yapamıyorum. Sebep olabilecek durumları okudum ancak bu durumları yaratacak bir eylemim olmadı. Bu durumda ne yapmalıyım. Teşekkürler

user-avatar

İsdegramda gelen fotoğraf ları beyenemiyorum

user-avatar

Instegramdaki gönderileri begenemiyorum bu ne ya

user-avatar

Takip edemiyorum Instagram fotoğrafları