Instagram Paylaşımlarını ve Hikayelerini Kendi Hikayemde Nasıl Paylaşırım?

Instagram Paylaşımlarını ve Hikayelerini Kendi Hikayemde Nasıl Paylaşırım?

Arkadaşınızın instagram gönderisini çok mu beğendiniz, siz de hikayenizde bu çok beğendiğiniz gönderiyi aynı şekilde kopyalayıp paylaşmak mı istiyorsunuz, instagram sizin için artık bunu mümkün kılıyor. Çok beğendiğimiz fotoğrafları arkadaşlarımızdan isteyerek yeniden düzenlemekle uğraşmamıza veya ekran görüntüsünü paylaşmamıza gerek kalmadı. Tek tıklamayla bunu başarabiliyoruz. Yapmanız gereken şey oldukça kolay. Instagram gönderisini hikayede paylaşmak için izlenecek yollara bakalım;

  • Paylaşmak istediğiniz gönderiyi açın.
  • Gönderinin altındaki paylaş butonuna basın.
  • Bastığınızda en üstte çıkan  “gönderiyi hikayene ekle” seçeneğine dokunun.
  • Gönderi, hikayenizde asıl gönderiyi paylaşanın adının etiketli olduğu bir gönderi şeklinde sizin hikayenizde paylaşılacak.
  • Unutmayın ki başkasının gönderisini paylaşmanız için asıl göndericiyi paylaşanın hesabı gizli olmamalıdır ki siz gönderiyi paylaşabilesiniz. Göndericinin hesabı gizli ise siz paylaş butonuna bastığınızda zaten karşınıza gizli hesap uyarısı gelecektir ve gönderiyi paylaşamayacaksınızdır.

Instagram Hikayelerini Hikayemde Nasıl Paylaşırım?

Instagram hikayelerini hikayenizde paylaşabilmeniz için asıl hikaye paylaşanın sizi bu hikayeye etiketlemesi gerekiyor. Karşınızdaki sizi hikayesinde etiketlerse size mesaj ile bildirim geliyor ve dilerseniz bu hikayeyi siz de ” bunu kendi hikayeme ekle” seçeneğini kullanarak hikayenizde paylaşabiliyorsunuz. Gönderiyi hikayenizde paylaşmada olduğu gibi burada da sizi etiketleyen kişi hikayenizde yer alıyor ve hikayenin üzerine basıldığında kişinin profiline yönlendirme yapıyor.

Instagram Hikayelerini Hikayemde Neden Paylaşamıyorum?

Eğer bunu başaramıyorsanız, örneğin karşı tarafın sizi hikayenizde etiketlediğini görüyorsanız fakat size mesaj ile bildirim gelmemişse karşı taraf ya etiketleme hatası yapmıştır ya da siz instagram uygulamasını güncellememişsinizdir. Hikaye paylaşamıyorsanız karşı taraftan tekrardan sizi etiketlemesini dileyebilirsiniz ya da instagram uygulamasını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan