Instagram Nedir?

Instagram Nedir?

Instagram nedir sorusunu gün geçtikçe daha az duysak da aslında instagramın ne olduğunu bilmeyen çok fazla insanın halen daha var olduğunu biliyor muydunuz? Instagramı aktif olarak kullandığınız için aslında sizin için gündelik davranışlarınızdan birisi haline gelen instagram sizin için açıklanabilir ve nedir ne değildir sorusuna kolayca cevap verilebilir hal almış olabilir. Ancak instagramı en az instagramın aktif kullanıcıları kadar kullanmayan insanlarda mevcut. Intagram nedir? Instagram nasıl bir şeydir sorularıyla boğuşan insanların sayısı oldukça fazladır.

Instagram Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram Nedir ve Nasıl Kullanılır?

  • Instagram Nedir?

Instagram, insanların sosyal hayatlarını sanal ortamda devam ettirdikleri , birbirleriyle iletişim ve etkileşim kurdukları, takipçi kitlesine ve çevresine yaşadıkları anları ve güzelliklerin paylaşıldığı kişisel bir blog türüdür. Global bir sosyal mecradır. Sosyal medya uygulamasıdır.

Yukarıdaki tanımdan da anlayacağınız üzere instagram insanları popülerleşe bileceği ve sürekli etkileşim halinde bulanabileceği bir sosyal mecradır. Sürekli artan kitlesi ile dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. 1 Milyarın üzerinde kullanıcı olmasıyla birlikte en az 5 milyar kişi instagram uygulamasını kullanmamaktadır. Ayrıca instagram uygulaması daha çok genç kesime hitap eden bir uygulamadır. Aslına bakacak olursanız her kesim için kullanılması açısından uygundur lakin teknolojiyi sürekli takip eden ve sürekli takipçisi olan kesim genç kesim olduğu için uygulamanın kullanıcı kitlesi de genç bir kesimdir. Bu yüzden bu sosyal medya uygulamasında çok fazla genç kullanmaktadır şuan için yaş seviyesi 55 üzerine fazla hitap etmemektedir.

  • Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulaması appstore ya da playstore üzerinden indirildikten sonra kullanıcı adı şifre email ile hesap oluşturularak kullanılmaktadır. Amaç ve yönergeleri takip ederek yada instagram.com/zartnetcom hesabını takip ederek ilk takipçinize ulaşabilir ve o profilde gördüğünüz şekilde hesabınızı şekillendirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca uzun uzadıya anlatmak gerekirse instagram nasıl kullanılır sorusuna cevabını tam olarak vermiş olacağız. Intagram uygulamasını indirdikten sonra hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra profil sayfanızdan ya da ana sayfadan alt kısımda artı işaretine tıklayarak bir fotoğraf paylaşarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sonrasında bir profil fotoğrafı koymanız gerekmektedir. Profil fotoğrafınızı da oluşturduktan sonra çevrenizdeki yada arkadaşlarınızı takip ederek etkileşimde bulunmaya başlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan