Instagram Müzik Bulunduğum Bölgede Kullanılmıyor

Instagram Müzik Bulunduğum Bölgede Kullanılmıyor

Instagram platformu merkezi Amerika’da olmakla birlikte uygulamaya gelen yeni güncellemeler her ülkeye aynı zamanda gelmemektedir. Bırakın her ülkeye aynı zamanda gelmeyi, aynı ülke içerisindeki cihazlara bile farklı zamanda gelmektedir.

 

Durum böyle olunca, Instagram üzerinde sorunlarda verilen hatalarda artmaktadır. Son zamanlarda karşımıza çıkan “Instagram müzik, bulunduğum bölgede çalışmıyor” sorunu. Bu sorunda az önce bahsettiğimiz gibi güncelleme hatası olarak açıklanabilir. Ülkemizde bu güncellemenin geç gelmesi ya da eksik güncellemeden kaynaklı sorun yaşanabilmektedir. Burada yapacağımız şey aslında basit ama çetrefillidir. İsterseniz gelin çözüm yollarına bakalım.

Yukarıdaki bahsettiğimiz sorunların önüne geçmek için Ali Cengiz oyununa ihtiyacımız olacaktır. Farklı işletim sistemlerinde aynı çözüm yolunu farklı uygulamalara yapmak gerekecektir. Mesela Android için Google Play Store için yapılan uygulama, iOS’ta Apple Story’de yapılacaktır. Yapmanız gereken söz konusu marketlere Amerika üzerinden kimlik açmak yani bir nevi vpn tarzı bir işlemle farklı ülkenin bağlantısına girmek gerekmektedir. Bu işlem yapılıp Amerika üzerinden giriş sağlandıktan sonra Instagramı bu yolla indiriyor ve güncellenmiş halini elde ediyoruz. Sonra dili İngilizce yaparak doğabilecek sorunları ortadan kaldırıyoruz. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra artık herhangi bir işlem yapılmaksızın sorununuza çözüm yapmış oluyorsunuz.

Tüm bu işlemlere rağmen herhangi bir gelişme veya düzelme olmadıysa, maalesef hiçbir şey yapmadan sadece Instagram adlı sosyal medyanın ülkenizde güncellenmesini bekleyecek ve sorunun o yolla giderilmesini sağlayacaksınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan