Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır?

Merhabalar, bugün sizlere Instagram’da karşı taraftan gelen mesajları nasıl geri çevireceğiz onu anlatacağım. Son zamanların en popüler sosyal medya araçlarından birisi olan Instagram, 2012 tarihlerinde Facebook ailesi tarafından satın alınmış olup günümüze kadar en popüler sosyal medya uygulaması olarak göze çarpmaktadır.

Yaklaşık olarak bir milyar kullanıcıya sahip ve hızla büyüyen bir platform konumunda, hal böyle olunca yarattığı bazı sorunlar bulunmakta, bunlardan bir tanesi ise Instagram mesaj istekleri karşı taraftan gelen mesajlardan sıkılan arkadaşlar için, Instagram’dan gelen mesaj isteklerini nasıl kapatacağız onu anlatacağım.

Instagram Mesaj İstekleri Kapatma Yöntemleri

İLK YÖNTEM!

Instagram mesajlarını geri çevirme konusunda iki yöntemimiz var bunlardan ilkiyle başlayalım. İlk yöntemimiz bildirimleri sessize alma, Instagram’ın sürekli olarak kendini güncellemesiyle, sohbet ekranında bir değişikliğe gidilmiş ve atılan her bir mesaj için bildirim gelmekteydi ve hal böyle olunca bazı kullanıcılara rahatsızlık verebiliyordu.

Birazdan vereceğim yöntem ile size gönderilecek olan mesajları geri çevireceğiz. Bu şekilde, karşı tarafı sessize alıp kullanıcıyı yok sayacaksınız, işte o yöntem.

1.ADIM: Mesaj bildirimlerini engellemek istediğiniz profile (mobil olarak) giriş yapalım. Instagram’a girer girmez bizi ana sayfa karşılayacak, ana sayfadan sağ üstte görmüş olduğunuz, Instagram Direct mesajlaşmaya tıklayınız.

2.ADIM: 1.adımı başarılı bir şekilde yaptıysanız, tüm mesajlarımızı aynı şeritler üzerinde göreceğiz. Gördüğünüz kişiler arasında bildirimlerini sessize almak istediğiniz kullanıcının sohbet sekmesine tıklayın. Sohbet aktif haldeyken, sağ üstte bulunan dairenin içerisinde bulunan İ harfi butonuna basın

3.ADIM: Artık geldik son adıma bundan sonra karşınıza ”Bildirimleri Sessize Al” seçeneği önünüze gelecek, burada ki ayracı sağa doğru çektiğinizde, seçmiş olduğunuz kişinin mesajlarından gelen bildirimlerini sessize alarak, onu yok saymış oluyorsunuz.

SON VE ETKİLİ YÖNTEM!

Instagram ailesi aynı Facebook’ta olduğu gibi kullanıcılarının gizliliği konusunda oldukça dikkatli, herhangi dine, ırka karşı yapılan saldırıya karşı kendini yenilemekte, bunu yapan kullanıcıları süresiz olarak uzaklaştırmaktadır. Ama size karşı herhangi bir saldırı dışında, mesaj geldiyse ve siz bu mesajları görmek ya da cevap vermek istemiyorsanız, Instagram uygulaması size bir seçenek tabii ki sunuyor.

2 .YÖNTEM

Mesajları Geri Çevirme yöntemi olarak da bilinen bu yöntem, sizin takip etmediğiniz kullanıcılar tarafından gelen mesajları içerir, size bildirim olarak geri düşen bu mesajları onaylayıp onaylamak sizin kararınıza bırakılır. Size gelen mesajları bu yöntem ile geri çevireceğiz.

Yabancılar tarafından gelen bu mesajlara sohbet sekmesine giriş yaparak, GERİ ÇEVİR butonuna tıkladığınız zaman karşı taraftan gelen mesajlar sohbetinizden tamamen çıkar!

Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Mesaja cevap vermeden ”Geri Çevir” yaparsanız karşı taraf herhangi bir bildirim almaz ve görüldü olarak da görülmez.

SÜREKLİ MESAJ ALMAYA DEVAM EDERSEM?

Doğal olarak mesaj almama gibi bir seçeneğimiz bulunmamakla beraber, ısrarla gelen mesajları durdurmanın yolu iste o kullanıcıyı engelleyerek geçiyor, kullanıcıyı engellerken o kişinin herhangi durumunu, hikâyesini ve profiline ulaşmanız mümkün değil ve tabii ki de sizde karşı tarafa mesaj gönderemezsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan