Instagram Keşfet Kısmından Takipçi Kazanmak

Instagram Keşfet Kısmından Takipçi Kazanmak

Keşfet kısmından takipçi kazanmak, hedef kilenize ulaşmak ve insanlar tarafından beğenilmek… Merhaba sevgili okurlar, yine bir başka yazımızda büyük bir serüvene yelken açmak için kahveleri doldurun ve ekran başına geçin. Az sonra anlatacaklarım sizler için ciddi anlamda büyük bir bilgi hazinesidir. Sizin gibi instagram bağımlısı birçok insanın işine yarayacak bu bilgi ile artık takipçi havuzunuzu geniş kitlelere yayabilecek ve bir çok insana hitap ederek fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Kahveleri doldurdunuz mu? O halde başlayalım.

 

Instagram Keşfet Kısmından Nasıl Takipçi Kasarım?

Öncelikle instagram hesabınızın profili açık olması gerekmektedir. Yani herkesin görebilmesi gerekmektedir. Bu şekilde paylaştığınız her gönderi keşfet kısmına düşecek ve böylece takipçi havuzunuzda olmayan takipçiler ve instagram kullanıcıları sizin bağlantınıza tıklayıp gönderilerinize göz atacak. Sizin profilinizde dolaşan kullanıcı, eğer ki paylaştığınız gönderileri beğenirse, sizi takip edebilir. Ve böylece adım adım sizin hesabınızın takipçi havuzu artmaya başlayacak. Takipçi havuzunuz arttıkça sizin hesabınız, keşfet kısmında daha yukarı bölgelerde çıkmaya başlayacak. Ve böylece daha fazla takipçi sizi takip etmeye başlayacak. Katlanarak artan bu takipçi sayınız ile belli bir zaman geçtikten sonra gerçekten kendisini kanıtlamış ve saygın bir instagram hesabına sahip olmuş olacaksınız. Eğer ki hesabınız kişisel bir hesap ise, bravo. Artık kendinize fenomen diyebilirsiniz.

Takipçiler En Çok Ne Tür Paylaşım Seviyor?

Instagram takipçilerini keşfet kısmından kazanmanız gerekmektedir. Eğer ilgilerini ciddi anlamda çekmeyi başarabilirseniz, sizin hesabınızı takip etmeye başlayacaktır. Peki bu takipçiler en çok ne tür paylaşımları seviyor? Öncelikle hedef kitlenizi belirleyiniz bu çok önemli çünkü az sonra edineceğiniz bilgiler ile neden hedef kitlenin önemli olduğunu anlayacaksınız. Örnek verelim ki hedef kullanıcı kitlemiz 18-25 yaş arası kızlarımız olsun. O zaman paylaşacağımız gönderiler bu kitleye hitap eden paylaşımlar olmalı. Örnek verecek olursak bunlar makyaj paylaşımı olabilir. Ya da yemek tarifleri, pratik alet yapma videoları veya yakışıklı erkek fotoğrafları olabilir. Bu tür paylaşımlar yaparsanız, kadın kullanıcılarımız sizi takip etmeye başlayacaktır. Eğer ki hedef kitleniz 20-25 yaş arası erkekler ise bu sefer paylaşımlarınızı futbol videoları, oyun paylaşımları ya da güzel kız fotoğrafları olabilir. Bu tür paylaşımlar yaptığınızda da erkek kitlesini hesabınıza çekeceksiniz. Bu tür yöntemleri artık siz çeşitlendirip budaklandırıp farklı farklı kitlelere ulaşabilirsiniz.

Önemli olan bu taktik ve bilgiyi öğrenmeniz idi. Artık takipçi havuzunuzu genişletmek sizin azminize kalmış. Başka bir yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yap
0 Yorum yapan