Instagram Kedi Hesabı İçin Etiket Tavsiyeleri

Instagram Kedi Hesabı İçin Etiket Tavsiyeleri

Instagram’ın hayatımıza girmesiyle birlikte etiketler, ınstagrama yüklemiş olduğunuz fotoğrafın konusunu ya da başlığını belirlemek amacıyla (#) ‘slaş’ sembolü ile birlikte belirtilen anahtar kelimelere denmektedir. Diyelim ınstagram platformu üzerinde bir kedi profiline sahipsiniz ve paylaşımlarınız tamamen kedilerle alakalı ise kedi kategorilerinde yer almak amacıyla popüler olan kedi etiketleri kullanmalısınız. Instagram arama çubuğu üzerinden  popüler etiket kelimeleri aratılmış olduğunda paylaşmış olduğunuz ve etiketi kullanmış olan kullanıcıların da paylaşmış olduğu tüm etiketler karşınıza çıkmaktadır. Ülkemiz genelde Türkçe veya İngilizce etiketler kullanılmaktadır.

Sosyal medya üzerinde yer alan bu etiketler artık Instagram dışında da pek çok sosyal ağda karşımıza çıkmaktadır. Ancak ilk olarak Instagram uygulaması üzerinde dikkat çeken etiketler bugün Instagram’dan sonra en çok Twitter‘da kullanılmaktadır. Instagram uygulaması üzerinden paylaşmış olduğunuz gönderilerinizin daha çok beğenilmesi amacıyla etiket kullanan milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların da büyük çoğunluğu, bu ve benzeri içeriklere bakarak en popüler olan etiketleri bularak paylaşım yapmaktadırlar. Bu şekilde etiket uygulayarak beğeni sayılarını da büyük oranda arttırmak mümkündür.

Bilindiği üzere etiket sosyal mecra üzerlerinde daha fazla beğeni toplamak adına kullanılmakta olan bir yöntem olmaktadır. Bu durum en çok da fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram için geçerli olmaktadır. Sürekli kendini geliştirmekte olan ve aynı zamanda da yeni olan özellikleri sayesinde de kendinden fazlaca söz ettiren Instagram’da birçok insan etiket kullanmaktadır. 

Neden Kediler İçin Etiket Kullanmalıyım? Kediler İçin Etiket Kullanımı Ne kadar Önemlidir?

  • Zaman içerisinde kedi ınstagram profilleri açısından etiketler firmaların ve bireylerin en çok kullanmış oldukları ve marka olma yolunda ilerlemelerini de sağlamaktadır. 
  • Konum olarak da çevrenizde markalaşma ve yahut popüler olma yolunda da bu kedi etiketlerini kullanabilirsiniz. Bir akım başlatarak sesinizi büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.
  • Eğer bir kedi firmasıysanız sektörünüzdeki hizmet verdiğiniz ürünleri veya hizmetleri etiket olarak kullanarak bilinirliğinizi artırarak büyük kitlelere seslenebilirsiniz.
  • Kediler için kullanmış olduğunuz etiketler sizin Instagram üzerinde gönderinizin keşfete düşmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Kedi Etiketleri Instagram da Nerede Bulunmaktadır?

Instagram üzerinde arama kısmında yazılmakta olan bir kelime ya da kelime öbeklerinin aramasını yaparak etiket bölmesinden aramakta olduğunuz etiketlere ulaşma imkanınız da bulunmaktadır. Gönderilerinizin okunabilirliğini ya da izlenebilirliğini artırmak amacıyla açıklama kısmı yerine ilk yorum olarak etiket kelime grupların paylaşmakla başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntem de yayılmanıza yardımcı olmaktadır.

Kedi Etiket Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Etiketlerinizi açık hesap içerisinde paylaşmış olduğunuz gönderiler üzerinden kullanmanız gereklidir. Kendi etiket isminizi oluşturmanız gereklidir. Eğer kedi işletme hesabı kullanmaktaysanız firmanız açısından yapmış olduğunuz hizmetleri popüler olan kedi etiketlerinden yararlanmayı tercih edebilirsiniz. Ek bir hatırlama yapmak gerekirse, her atmış olduğunuz gönderi üzerine aynı etiketleri kullanmak içeriğinizin de geniş kitlelere ulaşması durumunu düşürebilmektedir. Gönderileriniz açısından farklı olan etiket gruplarını da paylaşmalısınız.

Kediler için Instagram paylaşımı yapıyorsanız ve kedi görseli seçiminden sonra paylaşımınız adına bir açıklama yapmalısınız. Instagram üzerinde açıklama yazılan alanda ‘slaş’ yani # sembol tuşuna basarak paylaşımınıza istediğiniz ve popüler olan konu etiketlerini ekleyebilirsiniz. Instagram üzerinde paylaşmış olduğunuz gönderilerinizin altına girilebilecek maksimum konu etiketi sayısı 30 olmaktadır. Ancak sosyal medya kedi hesabı işletmeciliği işiyle uğraşmakta olanlar, alışkanlık dolayısıyla genellikle 30 etiket girmektedirler.

Etiket konusunda en büyük püf nokta; paylaşacağınız fotoğrafın konusu diyelim ki kedi olsun. Hemen gidip #cat diye etiket atmamalısınız. Konu ile ilgili olarak en çok kullanılmakta olan kısa etiketler en fazla girilme hacmine sahip olan etiketlerdir. Ancak her zaman hangi etiketleri kullanmanız gerektiğini araştırarak gönderiniz altına etiket oluşturmalısınız.

Kediler İçin Popüler Etiketler Nelerdir?

Etiketler Instagram üzerinden kullanılmakta olan bir stratejidir. Bunun en büyük avantajı milyonlarca insana ulaşmaktır. Popüler olan etiketleri kullanmış olduğunuzda hem beğeni hem de izlenme sayılarınızı bununla birlikte takipçi sayılarınızı da arttırabilirsiniz. Siz de popüler olmak için kedi profili oluşturmak istiyorsanız ınstagram üzerinden @miyavliyo sayfasına göz atabilirsiniz. Kediler hakkında daha fazlasını da miyavliyo.com sitesinde bulabilirsiniz.

Peki Kediler İçin Etiket Kullanımı Kaç Adet Olmalıdır?

Dikkat edilmesi gerekli olan en önemli nokta çok fazla etiket kullanım durumu sizi ınstagram platformu tarafından gizli ban yemeye yani diğer adıyla shadow ban yemeye itmektedir. Yani siz paylaşmakta olduğunuz gönderileriniz üzerinde 30 üzeri etiket kullanmış olursanız haberiniz olmadan da ınstagram tarafından banlanmış olabilmektesiniz. Bu durum yüklemiş olduğunuz gönderilerinizin keşfete düşmesini engellemektedir ve aynı zamanda takipçilerinize de aktarılmamasına yol açabilmektedir. O yüzden fazla mümkün olduğunda fazla etiket kullanmamalısınız.

Etiket olarak toplamda 10 ve 20 arasında etiket kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kedilerle alakalı olarak da en popüler olan etiketlerden 4-6 arası geri kalmakta olan limitiniz sayesinde de az kullanılmış olan etiketleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullandığınız takdir de kedi hesabınızla keşfete düşme olasılığınız da artıracaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan