Instagram Hikayeyi Öne Çıkarma – Profile Sabitleme

Instagram Hikayeyi Öne Çıkarma – Profile Sabitleme

Instagram‘da paylaşılan bir hikayeyi nasıl öne çıkarırız, sürekli olarak hesabımızda görünür, profile sabitleriz? Sizler için büyük araştırmalar sonucunda çok kısa ve özet bir şekilde, sizlere bu bilgi aktaracağız. Bir gün instagram fenomeni olma hayaliyle yaşayan arkadaşların işine yarayacak türde bilgilerdir bunlar. Maalesef, fenomen olmak o kadar basit bir iş değil. Yazımızı dikkatle okuyunuz.

 

Paylaştığımız Instagram Hikayesini Nasıl Sürekli Görünür Hale Getiririz?

Öncelikle, bir adet hikayeye sahip olmanız gerekmektedir, çünkü biraz sonraki adımda hikaye paylaşmanız icap edecek. Tamam, espriyi bir kenara bırakıp işimize bakalım. Paylaşmak istediğiniz instagram hikayesini güzel bir şekilde düzenleyin, photoshop, üzerine eklenecek yazı, etiketlenecek kişiler, fotoğrafın veya videonun renk tonlaması vs. hepsini düzenledikten sonra kesin olarak hikayeyi paylaşmaya emin olun. Neden düzenleyin diyorum? Çünkü bir sebebi var. Bu paylaştığımız hikaye, kalıcı olarak hesabımızda görünecek, 24 saatlik değil. Ve sizi tanıyan, tanımak isteyen, profilinizi ziyaret eden her bir kişi bu paylaşımı, hikayeyi görecektir anlamına geliyor. Yanlış anlamayın lütfen, hesabınızda kalıcı olarak görünecektir derken, siz istediğiniz müddetçe kalıcı olaraktır. İsterseniz daha sonrasında arşivleyip rafa kaldırabilirsiniz. Daha sonrasında tabi ki tekrardan raftan indirip aynı şekilde hikayayi öne çıkarma yapabilir ve profilinize sabitleyebilirsiniz.

Paylaşacağınız fotoğrafı veya videoyu düzenleme işlemi bitti mi? O halde geldik şimdi paylaşma kısmına. Hikayemizi yine eskisi gibi paylaşıyoruz, ve paylaştıktan sonra ana sayfaya gelip kontrol ediyoruz. Hikaye paylaşımı başarılı bir şekilde gerçekleşmiş mi? Çünkü bazı durumlarda internetimiz kesilebiliyor veya telefonumuz sistemsel bir sorun çıkarıp bağlantı paylaşımını iptal edebiliyor. Böyle durumlarda bazı takipçilerimiz, kaynaklanan sorunun farkına varamayabiliyorlar. Kontrol ettikten sonra hikayemize tıklıyoruz ve hikayeyi izleme kısmına geliyoruz.  Sağ altta öne çıkar butonu var, o butona tıklıyoruz. Ve bize hikayenin hangi kategoride nasıl bir isimle gözükmesini soruyor. Buraya gireceğimiz isim, profilimizde hikayenin ismi olacak ve hikaye o isimde gözükecek. Hikayemizin içeriğini anlatan bir başlık girip öne çıkar butonuna tıklıyoruz. Böylece az önce paylaştığımız 24 saatlik hikaye, şu anda profilimize sabitlenmiş durumda oluyor. Bu hikayeyi istersek arşivleyip görünmez duruma getirebilir, istersekte tekrar arşivden görünür hale getirebiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan