Instagram Hikayeyi Gören ve Bakan Kişiler Neye Göre Sıralanır?

Instagram Hikayeyi Gören ve Bakan Kişiler Neye Göre Sıralanır?

Paylaştığınız instagram hikayesine kimlerin baktığını hangi sıralama ölçütleriyle görmekteyiz, algoritma nasıl çalışmaktadır, ne tür verileri ele alarak hikayeye bakanların sıralamasını bir sonuç çıkarır bu gibi konularda bilgi vereceğiz.
Dipnot, bu bilgilerin kesin olarak doğru olduğunu savunmuyoruz, sadece sıralama hesaplarının hangi algoritmalar ile tutulabileceği üzerine tahminlerde bulunuyoruz. Instagram bu tarz bilgileri kimseyle paylaşmaş, çünkü eğer paylaşırsa, üyelik sözleşmesinde ki gizlilik politikası maddelerini çiğnemiş olur. Bu yüzden bu tür bilgilere kesin olarak hiçbir zaman ulaşamayacağımızı düşünüyoruz. Fakat tahmin edilebilir yöntemler olduğu için bu yazıyı yazmaya karar kıldık. Okumaya devam edin, az sonra öğreneceğiniz bilgiler ile kafanızda bazı algoritmalar ve yöntemler şekillenebilir.

 

Instagram Hikayeme Bakanlar Nasıl Sıralanır?

Bu soruyu elbette daha önce duymuşsunuzdur. Belki arkadaş ortamınızda, belki internette sosyal bir forum sitesinde… İllaki karşınıza çıkmıştır, muhabbeti geçmiştir. Bir çok ağızdan bir çok fikir ve bilgi duymuşuzdur. Instagram hesabınızı en çok ziyaret eden kişi en yukarıda gözükür, en çok konuştuğun kişi en yukarıda gözükür, ilk 5 sıralama en çok etkileşimin olduğu kişilerdir ya da senin instagram hesabına en çok baktığın kişi en yukarıda gözükür gibi söylentiler duymuşuzdur. Bazıları doğru bazıları yanlış bu bilgilerin en mantıklı olanlarını sizlere anlatıyoruz, iyi okuyun ve algoritmayı çözmek için büyük bir adım atın.

Bize en mantıklı gelen algoritmalardan birtanesi şudur, bir takipçi instagram anasayfasında sizin hikayenizi gördüğünde ve sizin hikayenizi tıklayıp izlediğinde, bu büyük bir artı puandır. Hikayeleri sıraya bağlayıp rastgele hikaye izleyen bir takipçinizden daha üst sıralarda gözükür. Çünkü direk olarak siz odaklı bir eylem yaparak sizin hikayenize tıklamıştır. Eğer bir başka takipçi özel olarak sizin profilinize girip sizin profil sayfanızdan hikayeyi izlerse, bu daha büyük bir artı puandır. Çünkü bu takipçimiz doğrudan doğruya sizi görmek ve takip etmek amaçlı hikayenizi izlemiştir. Bu yüzden hikayenizi görenler listesinde en üst sıralarda çıkma ihtimali daha yüksektir. Bu algoritmanın üzerine hikayeye ilk bakan kişi, hikayelerine en çok bakan kişiler gibi farklı değişkenler eklenerek kesin bir puan sonucuna varılır ve bu puan ile birlikte hikayenizi gören takipçi listenizin sırası son görüntüsünü almış olur.

Bunun gibi farklı farklı çok fazla algoritma mevcut fakat malesef kesin bir sonuca ulaşamayız. Yine yararlı bir bilgiyle sizlere veda ediyoruz, başka bir yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yap
0 Yorum yapan