Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram son zamanların en popüler uygulaması olarak yoluna devam etmekte ve sürekli yeni özelliklerle büyümeye devam etmektedir. Son zamanların en çok tutulan özelliği ise hikâyeler bölümüdür. Neredeyse diğer paylaşımları yakalayan hikâye paylaşımı her geçen gün daha fazla kullanılmaya devam etmektedir. Bu yazımızda da Instagram hikâyeye kişi etiketleme konusunu işleyerek hikâye severlere bir özellikten daha nasıl faydalanabileceklerini anlatma çalışacağız.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme

Instagram’da herhangi bir paylaşım yaptığımızda arkadaşlarımızı etiketleyebiliyor ve bu özelliği rahatlıkla kullanabiliyoruz. Peki, hikâye paylaşırken bir arkadaşımızı etiketlemek istediğimizde ne yapmamız gerekiyor. İşte burada da bu yazımız ortaya çıkıyor ve sizlere yardımcı oluyor.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyeye kişi etiketleme yapmak için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve hikâyeler alanını açmalısınız. Bu alana girdikten sonra istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu seçerek ekleyin ve üst kısımda bulunan “Aa” simgesini tıklayın. Ardından “@” işaretini yapın ve etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Zaten siz yazmaya başladıktan sonra Instagram otomatik olarak isimleri gösterecek ve siz de aralarından birini seçebileceksiniz. Kişiyi seçtikten sonra hikâyeyi paylaşabilirsiniz. Hikâye paylaşıldıktan sonra etiketleme yaptığınız kişiye bildirim gidecek ve gönderinizde etiketlendiği gösterilecektir.

Instagram Hikâyeye Kişi Etiketleyemiyorum

Hikâyenizi kişi etiketlemek istediğinizde zaman zaman sorunlar yaşanabilmekte olup, burada anlatacağımız çözüm yöntemlerinden sonra bu sorun ortadan kalkacaktır. Hikâyeye kişi etiketlemede sorun yaşıyorsanız öncelikle Instagram’ın son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Bazen yapılmayan güncellemeler sorunlara neden olmakta ve bazı özelliklerin kullanılmasını engellemektedir. Güncelleme yapmak için uygulama mağazasına ( Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore) gidebilirsiniz. Uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olduktan sonra internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Mobil veri kullanıyorsanız wi-fi ye geçiş yapmalı ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını kontrol etmelisiniz. Sorununuz devam ediyorsa Instagram’ı tüm dosyalarıyla birlikte kaldırın ve telefonunuz yeniden başlatın. Ardından uygulamayı yükleyin ve hikâyeye kişi etiketlemeyi deneyin. Sorununuz %99 ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Instagram hikâyeye kişi etiketleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hikâyelerinde kişi etiketleme birçok kullanıcı tarafından merak edilmekte ve nasıl kullanılabileceği araştırılmaktadır. Bildiğiniz üzere tüm dünyada yakaladığı başarı ile adından söz ettirmeye devam eden Instagram, birçok özelliği ile kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır. Instagram’ın en çok ilgi çeken özelliğini hikâyeler olarak belirlesek yanlışlık yapmış olmayız sanırım. Hikâyeler kendi içinde de birçok özelliği barındırmakta ve en çok kullanılanlardan biride kişi etiketleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde birden fazla kişiyi hikâyenizde paylaşabilirsiniz. Instagram hikâyelerinde kişi etiketleme bir kişiyle çektirdiğiniz fotoğrafı ya birlikte olduğunuz bir videoyu paylaştığınızda kullanılır. Bu sayede aynı normal gönderilerde olduğu gibi arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Instagram Hikâyelerinde Kişi Etiketleme

Sosyal medya uygulamalarının en önemli özelliği kullanıcılarını etkileşimde tutabilmesi ve dolaylı yoldan iletişim halinde kalınmasını sağlamasıdır. Bu durumu büyük oranda sağlayan özelliklerden biri de kişi etiketlemesidir. Kişi etiketlemesi normal fotoğraf ve video paylaşımlarında kolaylıkla yapılabilmekte olup, hikâyeler özelliğinin kullanıma sunulmasından sonra burada da işlevini devam ettirmektedir. Arkadaşınızla birlikte çektirdiğiniz bir fotoğrafı hikâye olarak paylaştığınızda arkadaşını etiketleyerek bu özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Instagram Hikâyelerinde Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikâyelerinde kişi etiketlemek için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız. Instagram’a giriş yaptıktan sonra hikâye ekleme kısmına geçmeli ve istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu eklemelisiniz. Ardında sağ üst tarafta bulunan “Aa” işaretine dokunarak yazı yazmanız için ayrılan ekrana geçmelisiniz. Bu ekranda “@” işaretini kullanarak etiketleme yapacağınız kişinin kullanıcı adını yazabilirsiniz. Etiketleme yapacağınız kişinin kullanıcı adını yazmaya başladığınız zaman karşınızı birçok öneri çıkacaktır. İsterseniz kullanıcı adının tamamını yazmadan bu önerilerden birini seçerek etiketleme işlemine devam edebilirsiniz. Etiketleme işlemini de bitirdikten sonra gönderinizi paylaşabilir ve gelecek beğenilerin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca tüm etiketlemelerden sonra etiketlenen kişiye bildirim gideceğini de unutmamalısınız.

Yorum Yap
0 Yorum yapan