Instagram Hikayesine Test Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayesine Test Ekleme Nasıl Yapılır?

Gün geçmiyor ki instagram bizleri yeni sürprizlerle karşılamasın. Instagram hikayelerini kendi tercihlerimize göre düzenleyebildiğimiz birçok seçenek sunulmakta. İster telefonumuzdaki film rulomuzdan istersek de geçmişte eklediğimiz instagram hikayelerinden yeni hikayeler paylaşabiliyoruz. Bunları takiben anket oluşturma, geri sayım aracı ve soru sorma gibi yeni özellikler de hali hazırda bizlerle buluşturuldu.

Şu an instagramın yeni gözdesi olan instagram hikayesine test ekleme özelliği birçok kullanıcı tarafından oldukça ilgi çekici hale geldi. Bireysel kullanımın haricinde özellikle grup hesaplarında dikkat çekici olması sayesinde yaygın olarak kullanılmakta. Instagram hikayemize nasıl test ekleme yaparız öğrenelim.

Instagrama Nasıl Test Ekleriz?

Instagramın hali hazırda anket uygulamasının olduğunu biliyoruz. Buna ek olarak kullanıcılar anket tarzında şıklardan oluşan soruları doğru cevaplarını önceden işaretleyerek bunu test haline getirip takipçilerine sunabiliyor. Yani anketten farklı olarak doğru yanıt seçeneğimiz bulunuyor.

Fotoğrafı hikayemize yükledikten sonra sağ üst köşeden çıkartmalara basıp önümüze çıkan seçeneklerden “test” i buluyoruz. Öncelikle karşımıza hazırlayabileceğimiz iki şık çıkıyor. Bu şıklardan ikisini doldurduğumuzda  3. şık ve 3’ten sonra 4. şık da ekleniyor. Daha sonra doğru olarak seçtiğimiz şıkkın üzerine basıyoruz ve testimiz kullanıma hazır hale geliyor. Kullanıcılar doğru seçeneği bulduğunda yeşil renk ile işaretlenmiş olarak görüyorlar. Dilersek testimizi hazırlarken yukarıda çıkan renk butonundan testimizi süslendirecek rengi de seçebiliyoruz. Testlerin sonucunu görmek için ise hikayenizi açarak yukarıya kaydırmanız ve arkadaşlarınızın hangi cevapları verdiğini görmeniz mümkün.Bu eğlenceli özelliğin tadını çıkarmanız dileğiyle.

Yorum Yap
0 Yorum yapan